5 گیاه دارویی برای کاهش دردهای قاعدگی‌

سلامانه: برخی از داروهای گیاهی حاوی ترکیبات ضدالتهابی و ضد اسپاسم هستند. متخصصان معتقدند این داروهای گیاهی می‌توانند انقباضات عضلانی و تورم مرتبط با درد قاعدگی را کاهش دهند. در ادامه به 5 داروی گیاهی موثر و میزان مصرف و اثردهی آنها اشاره می‌شود. می‌توانید برای کاهش درد قاعدگی از این داروها استفاده کنید. 
 
چای بابونه: هفته ای قبل از پریود، دو فنجان چای را در روز بنوشید. صرف ماهانه چای بابونه می تواند تاثیر بیشتری داشته باشد.
چای بابونه  ادرار گلیسین را افزایش می دهد و به رفع اسپاسم عضلات کمک می‌کند. گلیسین همچنین به عنوان آرامش بخش اعصاب عمل می کند.
دانه رازیانه: در زمان شروع دوران قاعدگی می توان 30 میلی گرم عصاره رازیانه را به مدت سه روز و چهار بار در طول روز مصرف کنید.
یک مطالعه در سال 2012 به بررسی دختران و زنان 15 تا 24 ساله پرداخت. درد قاعدگی در گروهی که عصاره رازیانه را مصرف کرده بودند کمتر گزارش داده شد.
دارچین: 840 میلی گرم کپسول دارچین را سه بار در روز در سه روز اول دوره قاعدگی مصرف کنید. 
در یک مطالعه در سال 2015، زنانی که کپسول دارچین مصرف کرده بودند خونریزی، درد، تهوع و استفراغ کمتری را گزارش دادند.
 
زنجبیل:  یک قطعه زنجبیل کوچک را درون آب داغ خرد و سپس میل کنید.
تحقیقات نشان داد که 250 میلی گرم پودر زنجبیل چهار بار در روز به مدت سه روز به تسکین درد کمک می کند و زنجبیل به اندازه ایبوپروفن مؤثر است.
 
 شوید: از دو روز قبل از چرخه قاعدگی، 1000 میلی گرم شوید را به مدت 5 روز مصرف کنید.
تحقیقات نشان داده است که مصرف 1000 میلی گرم شوید به اندازه مفنامیک اسید که یک داروی بدون نسخه برای تسکین درد قاعدگی است موثر می باشد. 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif