معاون سازمان غذا و دارو: کمبود داروی بیهوشی نداریم

معاون سازمان غذا و دارو: کمبود داروی بیهوشی نداریم

معاون داروی سازمان غذا و دارو گفت: کمبود داروی بیهوشی نداریم.

 

به گزارش سرویس سلامت ایسنا، دکتر محمد رضا شانه ساز با بیان این که تولید داروهای کمک بیهوشی (شل کننده‌های عضلانی) به دلیل وقفه در واردات مواد اولیه در مقطعی کوتاهی متوقف شد، افزود: هم اکنون مواد اولیه این داروها از گمرک ترخیص شده و تولید آغاز شده است.

 

وی گفت: برای جبران وقفه‌ای که پیش آمده بود، هفته گذشته این دارو را به صورت فوریتی وارد کردیم.

 

دکتر شانه ساز با اشاره به در پیش بودن تعطیلات نوروزی افزود: این هفته نیز بیش از یکصد هزار «آتروکوری یوم» وارد کردیم که به زودی توزیع می شود.

 

معاون داروی سازمان غذا و دارو گفت: شرکت های توزیع دارو تعطیل نیست و دارو را به دانشگاه‌های علوم پزشکی می رسانند.

 

دکتر شانه ساز افزود: تولید داخلی این دارو هم اکنون آغاز شده است و پس از نظارت های کیفیتی به زودی وارد بازار می شود.

 

وی گفت: به محض آن که تولید داخلی وارد بازار شود معضلی درخصوص این دارو نخواهیم داشت.

 

دکتر شانه ساز با اشاره به واردات و توزیع این دارو افزود: این هفته مشکلمان از هفته گذشته کمتر خواهد بود و در این خصوص نگرانی وجود ندارد.

 

معاون داروی سازمان غذا و دارو گفت: به لحاظ محدودیتی که در خصوص این دارو وجود داشت، هفته گذشته از دانشگاه‌های علوم پزشکی خواستیم که در مصرف آنها با حساسیت عمل کنند.

 

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر شانه ساز در خصوص علت بروز این مشکل افزود: ماده اولیه این دارو وارد شده و در گمرک مانده و منتظر تخصیص ارز بود که این مسئله هفته گذشته حل و ماده اولیه تحویل کارخانه داروسازی شد.

 

معاون داروی سازمان غذا و دارو گفت: از امروز هم تولید این دارو آغاز شده است و کارخانه تولید کننده دارو نیز به صورت شبانه روزی کار می کند و از هفته آینده این دارو به بیمارستان‌ها می رسد.

 

وی گفت: در بسیاری از دانشگاه‌های علوم پزشکی از هفته‌های قبل توصیه شده بود که نمونه‌های مشابه و انواع دیگر دارو جایگزین شود که در برخی از دانشگاه‌ها که این توصیه را جدی گرفته بودند، مشکل کمتری داشتیم و در برخی از دانشگاه‌ها که توجه کمتری به این توصیه شده بود، مشکل جدی تر بروز کرده بود.

 

معاون داروی سازمان غذا و دارو افزود: تعطیلات نوروز دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها را متوقع کرده بود که ممکن است شرکت‌های تولید دارو در این ایام فعالیت نکنند اما شرکت‌های توزیعی و وارداتی دارو به صورت شبانه روزی در ایام تعطیلات نوروز به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

پنجشنبه   08/01/92    11:20

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.