تیکسل روشی نوين در رفع اسكار

سلامانه: گفته می‌شود دستگاه جایگزین خوبی برای روش‌های تزریقی مثل مزوتراپی ومزونیدلینگ است و نتایج یک تحقیق علمی نشان داده این روش درمانی، درمقایسه با سایر روش‌های جوانسازی؛ نتایج  بهتر و نسبت به آنها درد کمتر و دوران نقاهت کوتاهترو ریکاوری سریع‌تری دارد.
 

درخصوص اینکه تیکسل چیست و چه کاربردی دارد، در سلامانه دکتر حمیدرضا شفیعی، متخصص پوست و مو و زیبایی به پرسش‌های رایج دراین خصوص پاسخ می‌دهد. 

تیکسل چه کاربردی دارد؟
تیکسل روشی نوین در جوانسازی است که با استفاده از تکنولوژی جدید «ترمو مکانیکال ابلیشن» نوعی سیستم حرارتی فرکشنال برای جوانسازی پوست و درمان اسکار آکنه است. با استفاده از این دستگاه از طریق بالا بردن دمای پوست تا حدود ۴۰۰ درجه، باعث تحریک کلاژن سازی می‌شود و کلاژن‌های تازه تشکیل شده در ترمیم پوست به کار ما می‌آیند. پوست دارای چند لایه است که در اینجا منظور بخش درم آن است.
این روش در حال حاضر در درمان اسکارها (جای زخم) کاربرد دارد. اما با توجه به خاصیت این دستگاه این روش در درمان جای جوش هم می‌تواند موثر باشد و به کار گرفته شود.

آیا تیکسل هم درد دارد و و باعث تیرگی پوست می شود؟ 
تیکسل هم تا حدودی دردناک و تهاجمی است. اما شدت آن از لیزر CO2 کمتر است. حین استفاده از این دستگاه از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. پوست تا مدتی ملتهب می‌شود و رد کار ممکن است تا حتی یک هفته بر روی پوست دیده شود. در مورد امکان بروز تیرگی هم باید گفت که بسته به میزان تیرگی پوست خود بیمار، ممکن است در پوست‌های تیر و خیلی تیره، این مشل دیده شود.

چند جلسه برای جوابدهی لازم است؟
برای کسب بهترین نتیجه توصیه می‌شود 3 تا 5 جلسه درمان انجام شود. 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif