برای رهایی از اضطراب کرونا روزی ۱۰ دقیقه ورزش کنید

سلامانه: کارشناس بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه برای آموزش ورزش و تمرینات ورزشی اپلیکیش‌های متعددی ساخته‌شده است، اظهار کرد: ورزش کردن نیز باعث آرامش می‌شود؛ چراکه آدرنالینِ اضافه تولیدشده ناشی از نگرانی و اضطراب را مصرف می‌کند و درنتیجه بدن را به سمت آرامش سوق می‌دهد. پس روزی دو بار هر بار ۵ تا ۱۰ دقیقه ورزش کنید.

سیمین نریمانی، یکی دیگر از نکات مهم در این روزها برای پیشگیری از کرونا را ایزوله کردن خود اعلام کرد و گفت: تاحد امکان باید از رفت و آمدهای بی مورد خودداری شود و تنها در صورت ضرورت انجام شود.

نریمانی با اشاره به نتایج تحقیقات علمی اظهار کرد: تحقیقات زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد افرادی که در شرایط دشوار کسانی را دارند که با آن‌ها درد و دل کنند و به‌عبارت ‌دیگر، از شبکه حمایتی مفیدی برخوردارند، کمتر در شرایط استرس و فشار روانی آسیب می‌بیند؛ بنابراین از طریق تلفن و یا مکالمه تصویری در این روزها با نزدیکان و دوستان خود در تماس باشید.

وی با تاکید براینکه صحبت کردن با دیگران سبب دور شدن ذهن شما از کرونا و افزایش خلق و روحیه‌تان می‌شود، تصریح کرد: نکته مهم این است که مکالمه شما نباید درباره کرونا باشد و اگر هم ناگزیر به آن رسیدید، وقت بسیار کمی از گفتگو را تشکیل دهد. به یاد داشته باشید از صحبت کردن با کسی که تنها می‌خواهد درباره کرونا صحبت کند و بیانی همراه با هیجان و اغراق دارد، پرهیز کنید.

ایسنا

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif