این ترش‌مزه‌های سبز رنگ خواص خوبی دارند

سلامانه: کمتر کسی است که از میوه‌های بهاری مثل گوجه‌سبز خوشش نیابد. گوجه‌سبز یکی از میوه‌های پرطرفدار بهاری است که به گفته متخصصان طب سنتی ین ترش‌مزه‌های سبز رنگ خواص خوبی دارند. 
دکتر الهام اختری، متخصص طب ایرانی در این باره در سلامانه گفت: گوجه‌سبز حاوی انواع ویتامین، فیبر و آنتی اکسیدان و ویتامین C فراوان و انواع ویتامین B است و بد نیست بدانید خاصیت ضد افسردگی دارد و با اسیدی شدن خون مقابله می‌کند .
وی همچنین ملین بودن این میوه بهاری را از دیگر خواص آن دانست و گفت: پیشنهاد می‌شود افرادی که دچار یبوست، نفخ و سرو صدای شکم شکم هستند این میوه را به صورت پخته میل کنند. 
این متخصص طب ایرانی به افرادی هم که معده ضعیف دارند توصیه کرد این میوه را به صورت پخته شده مصرف کنند. 

دکتر اختری مصرف گوجه‌سبز را برای یکسری از افراد بسیار مفید دانست و در این باره گفت: افراد گرم مزاج با میل جنسی زیاد، نوجوانان و جوانان با خوردن چند عدد گوجه سبز در روز آرام می‌گیرند. علاوه بر این، کسانی که گرمایی هستند، زود تشنه می‌شوند یا سوزش و حرارت پوست دارند، مصرف گوجه‌سبز گزینه خوبی برایشان است.
با این وجود، وی تاکید کردند که نباید در مصرف هیچ نوع میوه‌ای از جمله گوجه‌سبز زیاده‌روی شود چراکه فرد دچار دل درد و تهوع خواهد شد. از این رو توصیه بر این است که بیشتر از چند عدد خورده نشود. در کو دکان نیز مصرف زیاد این میوه سبب رودل می‌شود پس ضروری است در تعداد، کم مصرف شود.
 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif