یکی از موثرترین و مفیدترین ورزش‌ها برای درد مفصل فاست گردن

سلامانه: تمرین‌های ورزشی که می‌توان به کمک آنها به تقویت عضلات گردن و سلامت مفصل فاست پرداخت، کم نیستند با این حال یکی از موثرترین این تمرین‌های ورزشی در شرایطی که بیماری حاد نیست، همان حرکت ساده چرخش سر و گردن است که امیدواریم با انجام آن بتوانید درد این عضو را کاهش دهید. دکتر علی نقره کار، فوق متخصص درد در سلامانه نحوه چگونگی انجام این تمرین ورزشی را توضیح می‌دهد. 

 چرخش سر و گردن

 

یکی از مؤثرترین ورزش‌های گردن همین چرخاندن و گردش سر و گردن است البته انجام این تمری منوط به این است که فرد در فاز حاد بیماری و درد شدید نباشد. در این صورت انجام این ورزش منوط به اجازه پزشک است.
این تمرین ورزشی باعث می‌شود دامنه حرکتی گردن افزایش پیدا کند و بافت‌های اطراف مفصل فاست تقویت شود. نتیجه این تأثیرات در نهایت این خواهد بود که درد کاهش پیدا می کند.
برای انجام این ورزش لازم است که در ابتدا سر را به صورت صاف و کاملاً به سمت جلو نگه دارید.

حالا سر را به یک سمت بچرخانید و آن را خوب تا جایی که می‌توانید بکشید. مراقب باشید که این حرکت باید طوری انجام شود که احساس دردی همراه با آن نداشته باشید. این نکته بسیار حائز اهمیت است، پس دقت کنید. 

وقتی سر و گردن در حالت کشیده قرار گرفتند، این حالت را به مدت ۲۰ ثانیه حفظ کنید.

حالا گردن و سر را از حالت کشیده آزاد کرده و به حالت اولیه خود برگردانید.

حالا این کار را برای طرف دیگر انجام دهید.

هر بار که سرتان را می گردانید و عضلات را کش می‌دهید سعی کنید مقدار کششی که به گردن و سر وارد می‌کنید را افزایش دید. این ورزش را ۳ بار در روز برای هر طرف از سر انجام دهید.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif