علت بیشتر دردهای ناگهانی شکم و نفخ، این خوردنی است!

سلامانه: نفخ، التهاب، درد و اسهال… ممکن است شما دلیل تمام این مشکلات ناگهانی را ندانید! اما جالب است بدانید که بیشتر نفخ و دردهای ناگهانی شکم مربوط به مصرف لبنیات شما است. در واقع این بدین معنی است که بدن شما نمی‌تواند لاکتوز را تحمل کند.

به گفته دکتر نیره کابلی، متخصص تغذیه و رژیم درمانی، عدم تحمل لاکتوز، مشکل گوارشی است که بدن توانایی هضم و جذب لاکتوز (قند شیر) را ندارد، آن هم به دلیل تولید ناکافی آنزیم لاکتاز در بدن است.

وی در این باره در سلامانه توضیح داد:  ​عدم تحمل لاکتوز در افراد به دوز مصرفی آن بستگی دارد. به عبارتی، ممکن است فردی چند قاشق غذاخوری بستنی میل کند ولی دچار هیچ نوع مشکل و دردی نشد، اما اگر این مقدار به یک فنجان افزایش یابد، ممکن است تمام این عوارض یعنی درد شکم، نفخ، اسهال و... را ناگهانی تجربه کند.

وی تاکید کرد: پروبیوتیک‌ها و پریبیوتیک‌ها به بهبود علائم عدم تحمل لاکتوز کمک می کنند. مراجعه به یک متخصص تغذیه کمک‌کننده است و می‌تواند به درستی نوع لبنیاتی را که فرد به آن حساسیت دارد، تشخیص دهد و فرد خواهد فهمید که آیا در رژیم غذایی خود می‌تواند لبنیات مصرف کند یا نه! و راه‌های كنترل آن و همچنین مصرف برخی مکمل‌ها را به فرد توصیه می کند.

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif