درمان خانگی برای بهبود سلولیت

سلامانه: سلولیت توده‌های چربی زیر پوست است که ظاهری ناخوشایند به اندام ما می‌دهد و  فرورفتگی و برجستگی‌هایی را روی پوست نمایان می‌کند. اگر شما دچار این مشکل هستید حتما به سراغ درمان‌‌های خانگی برای رفع سلولیت رفتید. اگر قبلا از اسکراب شکر و قهوه برای رفع سلولیت استفاده کردید حالا پیشنهاد سلامانه به شما ماساژ این نواحی توسط روغن و برس است. 

برای بهبود سلولیت با روغن کرچک پیشنهاد می‌شود دمای آنرا بالاتر از دمای محیط یعنی (ولرم) برسانید و سپس برای 20 دقیقه نواحی شکم یا ران که دارای سلولیت است، ماساژ دهید. بعد از این مدت اجازه دهید این روغن برای یک ساعتی هم روی پوستتان بماند. 
روغن کرچک به دلیل اینکه در تولید کلاژن و الاستین موثر است تاثیر خوبی هم در بهبود سلولیت دارد.
اگر فکر می‌کنید برس کشیدن روی پوست تاثیر مثبتی در بهبود این عارضه ندارد اشتباه کردید. 
برس کشیدن روی پوست خشک البته با برس مخصوص باعث می‌شود گردش خون و جریان لنفاوی در این نواحی از بدن بیشتر شود. برس خشک منافذ پوست را به خوبی باز می‌کند. می‌توانید این کار را روزانه انجام دهید. برای این کار پوست باید کاملا خشک باشد.
نکته: برس کشیدن روی پوست را قبل از حمام رفتن انجام دهید. برس نباید خیس باشد.

و در آخر اینکه اگر فکر برخی از شما مشغول اسکراب شکر و قهوه است، باید گفت می‌توانید از ترکیب روغن نارگیل، شکر و قهوه خمیری تهیه کنید و آن را کمی حرارت دهید. بعد از خنکی این اسکراب را به آرامی روی بدنتان ماساژ دهید.

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif