معجون خوش طعم دو سین

سلامانه: پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که مواد معدنی و ویتامین های موجود در این ادویه می تواند به درمان دیابت، سل، بیماری های قلبی عروقی، کم خونی و میگرن مفید می باشد. همچنین سیاه دانه از اسید های چرب ضروری غنی است که می تواند آن را به یک ماده غذایی ضد سرطان تبدیل کند. سیاه دانه دارای آهن و پتاسیم است و می تواند به رفع مسمومیت های خونی و تقویت سیستم ایمنی کمک کند. به خانم های سرد مزاج، که شیرشان برای نوزادشان کافی نیست خوردن سیاه دانه توصیه می شود.

گنجاندن روغن سیاه دانه در برنامه غذایی می تواند به مرور قند خون را کاهش دهد و به تعادل فشار خون کمک کند. این روغن همچنین در بهبود آرتروز و التهاب لثه نیز موثر است.

یکی از مواد غذایی که خواص مصرف آن به همراه سیاه دانه معروف است، عسل می باشد. بعضا به این معجون، دوسین نیز می گویند که یک داروی ساده و در عین حال موثر به حساب می آید که در طب سنتی کاربرد های زیادی داشته و از محبوبیت خاصی برخوردار است. یکی از اصلی ترین خواص این معجون تقویت سیستم ایمنی بدن است.

روش مصرف ترکیب سیاه دانه و عسل

سیاه دانه را پودر کنید و با عسل مخلوط نمایید. نسبت سیاه دانه به عسل باید یک به سه باشد. یعنی باید به ازای هر یک قاشق سیاه دانه از سه قاشق عسل استفاده کنید. سیاه دانه ای که پودر شده باشد اثر بیشتری دارد ولی اگر در مجاورت هوا قرار بگیرد، خیلی سریع خاصیتش را از دست می دهد، اما اگر با عسل مخلوط شود، ماندگاری آن بسیار افزایش پیدا می کند و خواصش را از دست نمی دهد. علت این که این معجون خوشطعم را دو سین نام نهاده اند این است که از ترکیب سیاه دانه و عسل دارای دو حرف «سین» است.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif