اگر این علائم را دارید، به کبد چرب مبتلا هستید

سلامانه: کبد چرب وقتی ایجاد می شود که چربی زیادی در سلولهای کبدی ایجاد شود. اگرچه طبیعی است که مقدار کمی چربی در این سلول ها وجود داشته باشد، اگر بیش از 5 درصد از آن چربی باشد، کبد چرب محسوب می شود.

کبد چرب وقتی ایجاد می شود که چربی زیادی در سلوله‌ای کبدی ایجاد شود. اگرچه طبیعی است که مقدار کمی چربی در این سلول ها وجود داشته باشد، اگر بیش از 5 درصد از آن چربی باشد، کبد چرب محسوب می شود.

علائم کبد چرب:
علائم و نشانه های مختلفی از کبد چرب وجود دارد، اگرچه همه این موارد ممکن است وجود نداشته باشد.
در حقیقت، شما حتی نمی توانید متوجه شوید که کبد چرب دارید.
- خستگی و ضعف
- سطح آنزیم های کبدی بالا ، از جمله AST و ALT
- سطح انسولین بالا  
- سطح تری گلیسیرید افزایش یافته 
 
اگر کبد چرب به NASH پیشرفت کند ، علائم زیر ممکن است بروز کند:
- از دست دادن اشتها
- تهوع و استفراغ
- درد شکم متوسط ​​تا شدید
- زرد شدن چشم و پوست

درمان کبد چرب در طب سنتی :

نتایج چندین مطالعه نشان می دهد که ویتامین ها ، گیاهان و سایر مکمل ها ممکن است به کاهش چربی کبد و کاهش خطر پیشرفت بیماری کبد کمک کنند.
با این حال ، در بیشتر موارد ، متخصصان می گویند لازم به تحقیقات بیشتر برای تأیید این امر است.
علاوه بر این، مهم است که قبل از مصرف هرگونه مکمل ، با پزشک خود صحبت کنید ، به خصوص اگر دارو مصرف می کنید.
 
خار مریم:
خار مریم گیاهی است که به دلیل اثرات محافظت از کبد شناخته شده است. برخی از تحقیقات نشان داده اند که خار مریم ، به تنهایی یا همراه با ویتامین E ، ممکن است به کاهش مقاومت به انسولین ، التهاب و آسیب های کبدی در مبتلایان به کبد چرب کمک کند.
 
اسیدهای چرب امگا 3 :
اسیدهای چرب امگا 3 دارای مزایای سلامتی زیادی هستند . امگا 3 زنجیره بلند EPA و DHA در ماهی های چرب مانند ماهی سالمون ، ساردین ، ​​شاه ماهی و ماهی خال مخالی یافت می شود. 
مصرف امگا 3 ممکن است سلامت کبد را در بزرگسالان و کودکان مبتلا به کبد چرب بهبود بخشد.
 
درمان کبد چرب با خاکشیر:
خاکشیر یکی از بهترین گیاهان دارویی برای درمان و پاکسازی کبد چرب است، برای این منظور باید خاکشیر را با ترنجبین مخلوط کنید. ترکیب خاکشیر با ترنجبین در درمان سودا و بلغم تأثیر به سزایی دارد هم چنین این ترکیب، بهترین نرم کننده مزاج های خشک (صفرا و سودا) می‌باشد. یعنی رطوبت دهنده به بدن هستند. همچنین خاکشیر با آب پنیر (ماء الجبن)، دارویی ضد سودا و ضد صفرا است و مفتح قوی کبد به خصوص بازکننده مسیرهای کبدی به خصوص سودا می باشد. 
 
 
حجامت کبد :
حجامت در درمان بیماریهایی از قبیل آلرژی‌، ‌آسم و نفس‌تنگی‌، کبد چرب‌ و ... کاملاً آزموده شده است. آنچه از موضع حجامت خارج می‌شود چیزی جز سموم بدن و اخلاط فاسد و کثیف نیست اما در اهدای خون‌، بیشترین چیزی که خارج می‌شود مواد غذایی‌، الکترولیتهای مورد نیاز بدن و ویتامینهاست. میزان کلسترول خون حجامت، 9 تا 11 برابر بیشتر از خون وریدی است بنابراین برای کاهش میزان کلسترول خون، انجام حجامت بسیار مفیدتر است همچنین سم موجود در خون حجامت 23 برابر سم خون وریدی است.
محل انجام حجامت کبدی در پشت تنه سمت راست ستون فقرات در ناحیه خلف کبد میباشد
در بیماریهای بافت کبد این حجامت مورد استفاده قرار میگیرد.

 کاهش وزن یکی از بهترین راه های درمان کبد چرب است

رژیم غذایی برای خلاص شدن از کبد چرب :
برای خلاص شدن از شر کبد چرب چندین کار وجود دارد ، از جمله کاهش وزن و قطع کردن مصرف کربوهیدرات. علاوه بر این ، غذاهای خاص می توانند به شما در از دست دادن چربی کبد کمک کنند.
 
کاهش وزن :
در صورت اضافه وزن یا چاقی ، کاهش وزن یکی از بهترین راه های درمان کبد چرب است .در حقیقت ، کاهش وزن باعث کاهش چربی کبد در بزرگسالان می شود ، صرف نظر از این که آیا کاهش وزن با ایجاد رژیم های غذایی به تنهایی یا همراه با جراحی کاهش وزن یا ورزش انجام شده است.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif