آب درمانی و لاغری

سلامانه: با غوطه‌ور شدن بدن آب، اتفاقاتی رخ می‌دهد. اول از همه بدن شما سبک‌تر می‌شود ولی همچنان برای حرکت باید انرژی زیادی مصرف کنید چون آب در مقابل حرکات شما مقاومت می‌کند. دوم این که آب گرم باعث افزایش حرارت بدن شده و جریان خون را بهبود می‌بخشد. مواردی که نقش مهمی در کالری سوزی دارند.

به طور کلی حرکات ورزشی، پیاده روی و دویدن در آب، تقریباً ۴ برابر بیشتر از همین کارها در خشکی انرژی مصرف می‌کند. به علاوه اگر وزن شما زیاد باشد، فشار کمتری به مفاصل و ستون فقرات شما وارد می‌شود. در واقع با آب درمانی، آمادگی عضلانی شما بهبود یافته و می‌توانید برای انجام ورزش‌های سنگین‌تر، مثل وزنه زدن، آماده شوید.

اگر ۵۰ کیلوگرم وزن داشته باشید، به ازای هر ساعت پیاده روی در آب، ۵۶۳ کالری می‌سوزانید و اگر ۸۰ کیلوگرم وزن داشته باشید، این عدد به ۶۵۴ کالری در ساعت می‌رسد. دویدن در آب، در هر دقیقه ۱۱.۵ کالری می‌سوزاند و دویدن در خشکی، در هر دقیقه ۸ کالری. پس آب درمانی و لاغری یک افسانه نیست و کاملاً حقیقت دارد.

تمرین‌های آب درمانی و لاغری

۱. حرکت بال فرشته

بازوهای خود را به صورت موازی و کاملاً صاف در راستای ارتفاع شانه‌ها قرار دهید. کف دستان شما باید به بیرون نگاه کنند. پاهای خود را کمی خم کرده و کمر را کاملاً صاف کنید. بازوها را به سمت عقب حرکت دهید و حالت شنای قورباغه به جلو بیاورید. این حرکت را ۱۵ بار تکرار کنید.

حرکت بال فرشته آب درمانی و لاغری

۲. زانوی بلند

تا جایی که می‌توانید زانوی خود را بالا بیاورید بدون این که باعث درد شود. سپس پای خود را زمین بگذارید و با زانوی دیگر این کار را انجام دهید. این روند را به مدت ۳۰ ثانیه تکرار کنید.

۳.ضربه‌ به بیرون

بالا تنه‌ی خود را به سمت چپ متمایل کرده و به کناره‌ی استخر تکیه کنید تا تعادل بدن‌تان حفظ شود. پای راست را با زانوی خم به سمت راست بدن بالا بیاورید و سپس خم زانو را صاف کنید. این کار را با پای دیگر تکرار کنید.

ضربه‌ به بیرون آب درمانی و لاغری

۴. کرال پشت در جا

به کناره‌ی استخر تکیه دهید و با دستان خود میله‌های کناری را بگیرید. پاهای خود را به شکل کاملاً صاف بالا بیاورید و شروع به بالا و پایین کردن پاها بکنید. لازم نیست فاصله‌ی پاها را تا حدی زیاد کنید که از آب خارج شوند.

کرال پشت در جا لاغری

۵. لانج پرشی زیر آب

یک قدم بلند به سمت جلو بردارید. کمر خود را صاف نگه داشته و زانوهای خود را بشکنید به طور که زانوی جلویی به سمت جلو و زانوی عقبی به سمت پایین حرکت کند. زانوی عقبی نباید به کف استخر برخورد کند. به کف پاهای خود فشار بیاورید و در آب بپرید. در هنگام پرش پای خود را عوض کنید و بعد از فرود آمدن زانوی سمت مقابل را بشکنید. ۱۵ برای هر پا تکرار کنید.

لانج پرشی زیر آب آب درمانی لانج پرشی زیر آب

۶. وسایل باشگاهی زیر آب

برخی از مراکز ورزشی دارای استخر‌های ویژه‌ای مجهز به تردمیل‌ها یا دوچرخه‌های زیر آبی هستند. این‌ها نیز برای لاغری بسیار موثرند.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif