فقط زنان بالای ۵۰ سال بخوانند

سلامانه : شایع ترین علت بستری شدن زنان دارای اضافه وزن در بیمارستان، جراحی آب مروارید و پس از آن، بیماری مثانه بود. سرطان سینه، بیماری های قلبی، دیابت، تعویض استخوان زانو یا لگن و سکته مغزی در رده های بعد قرار داشتند. «چاقی از عوامل ابتلای زنان به سرطان است.»

به گزارش شبکه خبر، به گفته پژوهشگران، «اضافه وزن»، علت یک هشتم بستری شدن زنان بالای پنجاه سال در بیمارستان است.

نتایج یک بررسی گسترده در انگلیس نشان داد، یک مورد از هر هشت مورد بستری شدن زنان بالای پنجاه سال در بیمارستان ها ناشی از اضافه وزن و چاقی است و مشکلات مرتبط با چاقی و ضعف سلامت مدت زمان بستری آنها در بیمارستان را به طور چشمگیر افزایش می دهد.

گرچه پژوهشگران دانشگاه آکسفورد در این مطالعه، برآوردی از هزینه کلی این مشکلات درمانی ارائه ندادند، فشار بیماری های ناشی از اضافه وزن بر مالیات دهندگان، سالانه بیش از پانصد میلیون پوند است که برابر هزینه دویست و پنجاه پوندی یک روز تخت بیمارستان در اداره بهداشت و درمان این کشور محاسبه شده است.

گیلیان ریوز که ریاست این مطالعه را بر عهده داشت، چاقی را یک بیماری قابل پیشگیری توصیف کرد که یکی از عوامل خطر در ابتلا به سرطان از جمله سرطان سینه مرتبط است.

اکثر مطالعات درباره تاثیر اضافه وزن بر یک یا چند بیماری از قبیل دیابت نوع دو و بیماریهای قلبی متمرکز بوده است که معمولا با آن مرتبط اند. اما محققان دانشگاه آکسفورد موفق شدند همه بیماریهای زنان با شاخص توده بدنی (بی ام آی) بیست و پنج به بالا را که معمولا برای طبقه بندی اضافه وزن استفاده می شود، بررسی کنند.

شایع ترین علت بستری شدن زنان دارای اضافه وزن در بیمارستان جراحی آب مروارید و پس از آن، بیماری مثانه بود. سرطان سینه، بیماری های قلبی، دیابت، تعویض استخوان زانو یا لگن و سکته مغزی در رده های بعد قرار داشتند. اضافه وزن عوارض دیگری نیز از قبیل سندرم تونل کارپ (مجرای مچ دست) نیز داشته است.

برابر نتایج این بررسی که در «نشریه طب بی ام سی» منتشر شده است، میزان بستری شدن مردان بر اثر اضافه وزن و چاقی، دقیقا مانند زنان نیست، چون برخی بیماری ها یک جنس را بیش از جنس دیگر تحت تاثیر قرار می دهد. اما علتی برای این تصور وجود ندارد که اضافه وزن در مردان مشکلات کمتری برای سلامت آنها به بار می آورد یا هزینه کمتری بر اداره بهداشت و درمان تحمیل می کند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.