تمرین‌های ورزشی مفید برای بیماران اسکلروز 

سلامانه: ورزش می‌تواند باعث کاهش علائم اسکلروز چندگانه شود ولی اگر می خواهید ورزش برای شما موثر باشد، باید مراقب باشید و مهمترین چیز این است که در ورزش کردن زیاده روی نکنید.

ایروبیک:

این ورزش نه تنها ضربان قلب شما را بالا می برد بلکه حال شما نیز بهتر می شود.

پیاده روی، دویدن و دوچرخه سواری همگی خوب هستند و اگر شما ضعف پا یا مشکلات دیگر را در حرکت دارید، چیزی مثل پارو زدن یا ایروبیک در آب را امتحان کنید.

کشش برای کنترل بیماری ام اس :

این ورزش برای هر کسی با (MS) خوب است، اما اگر سفتی و اسپاسم ماهیچه برایتان دردناک داشته باشد، آن ها بسیار مفیدتر هستند.

علاوه بر کشش های منظم، یوگا و تای چی راه های مناسبی برای ایجاد قدرت و انعطاف پذیری هستند و آن ها هم چنین می توانند به شما در آرامش و مبارزه با استرس کمک کنند.

تمرینات قدرتی برای کنترل ام اس :

این تمرینات اگر تراپیست شما می گوید خوب است، از وزنه یا حرکات مقاومت برای ایجاد ماهیچه های خود استفاده کنید و هر چه شما قوی تر باشید، حرکت به اطراف آسان تر خواهد بود.

اسکات دیوار (تمرین قدرتی) :

تمرین قدرتی باید بخشی از برنامه ورزشی تان باشد و این تمرین وزنه برداری، ماهیچه های پای شما را تقویت خواهد کرد.برای انجام دادن این تمرین مراحل زیر را انجام دهید:

  1. پشت به دیوار باشید و حدود 30 سانتی متر پاهایتان دورتر از دیوار باشند

  2. شانه ها، تنه و باسن خود را به عقب تکیه دهید و کمر تان را صاف کنید

  3. به آرامی بر روی دیوار پایین بلغزید،

  4. زانوهای خود را خم کنید و بالا تنه را به دیوار نگه داربد تا ران شما موازی (یا تقریباً موازی) با زمین باشد، حدود پنج ثانیه صبر کنید

  5. سپس با پاهایتان هل دهید تا به موقعیت شروع برگردید.

این تمرین را با پنج بار شروع کنید تا زمانی که با این حرکت آشنا شوید و بدانید که تا چه حد این حرکات برایتان خوب هستند و اگر زانوهایتان اذیت می شوند، خیلی پایین نروید.

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif