دکتر محسن مشکات، معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی در گفتگو با سلامانه:

گوشت‌های برزیلی هم ارگانیک هستند و هم باکیفیت!

گوشت‌های برزیلی هم ارگانیک هستند و هم باکیفیت!

سلامانه : به گفته معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی ، برزیل یکی از کشورهایی است که بالاترین تولید گوشت را در دنیا دارد و خوشبختانه به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسبش، تولید گوشت در آن ارگانیک است. 


دکتر محسن مشکات در این باره به خبرنگار پایگاه خبری سلامانه، توضیح می دهد:«در این کشور دام به طور دستی تغذیه نمی شود و مراتع در دسترس هستند. برزیل گوشت را تقریبا به تمام کشورهای دنیا صادر می کند از آمریکا گرفته تا کشورهای اتحادیه اروپا. عمده واردات گوشت کشور ما نیز، برای تنظیم بازار از کشور برزیل است.»

 
وی با اشاره به این که برای واردات گوشت از این کشور معمولا ناظران بهداشتی اعزام می کنیم، تصریح می کند: «در کلیه مراحل تولید این ناظران حضور دارند و مبدا دام به کشتارگاه می آید، سن دام و مراحل بسته بندی و عرضه همگی تحت کنترل هستند. حتی علاوه بر ناظران بهداشتی، ناظران شرعی نیز حضور دارند و از نظر ذبح شرعی دام مورد کنترل قرار می گیرد. »


دکتر مشکات  می‌افزاید:«اگر بعضی می گویند این گوشت های وارداتی درجه بندی دارند، اصلا درست نیست، چون قیمتی که ایران گوشت را از این کشور خریداری می کند از قیمت سایر کشورها شاید گران تر هم باشد. از گذشته رسم بر این بوده که برای تنظیم بازار مقداری از گوشت وارد شود. این میزان واردات به شرایط آب و هوایی و میزان تولیدات کشور نیز بستگی دارد. در بعضی از سالها که تعداد دام افزایش دارد و تولید بالا می رود، برعکس سالهای خشک و بی باران، میزان واردات بیشتر است. »

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی در پایان خاطرنشان می کند:«در مورد سوسیس و کالباس نیز باید گفت، میزانی از واردات به این محصولات تعلق دارد چون تولیدکنندگان آن، نیاز به حجم عظیمی گوشت دارند و اگر صرفا منابع تولید داخل در بازار موجود باشد، این محصولات گرانقیمت تر خواهند بود.»

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.