3 قدم تا موفقیت / چگونه می‌توانم موفق شوم؟

سلامانه: بسیاری از افراد از خود می‌پرسند چگونه می‌توانم موفق شوم؟ این سوال به ذهن بسیاری از نوجوانان نیز خطور كرده است. به خصوص اینكه آنها هنوز آینده را پیش روی دارند. برخی با اطمینان می‌گویند «می‌خواهم وكیل شوم»، «از حیوانات خوشم می‌آید، می‌خواهم دامپزشك شوم» و... اما برخی تا این حد اطمینان ندارند و نسبت به آینده مردد و دودل هستند.
آینده با یك چشم به هم زدن می‌رسد. موفقیت در زندگی آرزوی هر شخصی است، پس چه بهتر كه برای آن از همان كودكی و نوجوانی برنامه‌ریزی كنیم. با ما در سایت سلامانه همراه باشید تا به شما بگوییم چگونه می‌توان موفق شد!

3 قدم تا موفقیت
به گزارش سرویس ترجمه سلامانه، 3 قدم تا موفقیت، ارزان‌ترین بهایی است كه می‌توانید برای رسیدن به موفقیت صرف كنید؛ پس چانه نزنید، تنها اگر هر 3 قدم را پشت هم بردارید موفق خواهید شد.

قدم اول: زندگی اجتماعی شكوفا
آنچه به شما در داشتن كار خوب، وظایف مناسب و تعهدات قابل قبول یاری می‌رساند برچسب اجتماعی مناسب است. موفقیت در مدرسه، دانشگاه و تحصیلات عالیه می‌تواند تا حد زیادی شما را برای نقشی كه قرار است در جامعه ایفا كنید، آماده می‌كند. زندگی اجتماعی شامل كار و روابط اجتماعی شما با اطرافیانتان می‌شود. هر چه تلاشتان برای داشتن زندگی اجتماعی شكوفا بیشتر باشد، زمان رسیدن به موفقیت كوتاه‌تر خواهد شد.
هر یك از ما قرار است ساعت‌های طولانی را صرف كاركردن كنیم. زندگی اجتماعی شکوفا یعنی شغل شما در عین داشتن درآمد قابل رضایت، لذت‌بخش هم باشد. توصیه اكید به تمام نوجوانان این است كه با چشمان باز رشته تحصیلی خود را انتخاب كنند. تنها داشتن علاقه در رشته‌ای كه انتخاب می‌شود مهم نیست. مهم بررسی آینده شغلی و بازار كار هر رشته است. شاید در گذشته رشته كامپیوتر بازار خوبی داشت اما امروزه بسیاری از فارغ‌التحصیلان این رشته بیكار هستند. بعد از بررسی بازار كار باید به علاقه نیز توجه كرد زیرا رشته‌ای كه بدون علاقه دنبال شود در نهایت به جاده موفقیت منتهی نخواهد شد و شما را به سرمنزل مقصود نمی‌رساند.

زندگی اجتماعی شكوفا در رسیدن این موارد به شما كمك می‌كند:
* كار عالی و پردرآمد
* برعهده‌گیری وظایف قابل قبول
* امكان تفریح و خوشگذرانی
* كشف و شناسایی حوزه‌های جدید
* آشنایی هر چه بیشتر با مردم و دوستیابی

برای داشتن زندگی اجتماعی شكوفا باید

  • به قوانین كشوری كه در آن زندگی می‌كنید، احترام بگذارید.
  • حقوق دیگران را بشناسید و رعایت كنید.
  • در رسیدن به موفقیت به اطرافیان كمك كنید.
  • بپذیرید پول محصول عشق ورزیدن به كار است.
  • به خود احترام بگذارید و زمانی را صرف استراحت و تفریح كنید.
  • با خود صادق باشید و تلاش كنید.
قدم دوم: داشتن زندگی تاثیرگذار
هر یك از ما با تاثیراتی كه بر اطرافیانمان می‌گذاریم با آنها ارتباط برقرار می‌كنیم. این تاثیرات از تصورات ذهنی ما می‌آیند و باید از همان دوران تحصیل به درستی شكل بگیرند. اگر تصور هر یك از ما از خود عالی باشد، مقابله با مشكلات آسان می‌شود. متاسفانه امروزه تعداد جوان‌هایی كه از زندگی خود راضی باشند و با لذت مشكلاتتان را حل كنید بسیار كم است. باید بپذیریم هر یك از ما به تنهایی ضعیف هستیم و به كمك دیگران نیاز داریم. باید قبل از هر چیز خود را آن‌گونه كه هستیم، بپذیریم و دوست بداریم و در رسیدن به موفقیت دیگران گام برداریم تا خود نیز موفق باشیم.
برداشتن این قدم برخلاف تصور بسیاری از افراد چندان ساده نیست. ما انسان‌ها خود را دانای كل می‌دانیم. همیشه حق را به خود می‌دهیم و خود را بیش از دیگران دوست داریم. گاهی نیز احساس حقارت می‌كنیم و تصورمان بر این است كه اطرافیان دوستمان ندارند.
دلیل تمام مشكلات ما در این دنیا درك نكردن دیگران و بخشیدن خطاهایی است كه انجام می‌دهند. اگر یاد بگیریم برای یك لحظه خود را زیر سوال ببریم و به جای تلاش برای تغییر دنیا خود را تغییر دهیم، جاده‌های موفقیت روبرویمان طلایی می‌شوند و خود را نمایان می‌كنند. پس قدم دوم كنارگذاشتن غرور و حق به جانبی است. برای داشتن زندگی تاثیرگذار باید حقوق خود و دیگران را پذیرفت و برای ساختن دنیای زیبا همراه با دیگران قدم برداشت.
زندگی تاثیرگذار در رسیدن به این موارد كمك می‌كند
عشق، مهربانی، بخشش، زیبایی، موفقیت و لذت
برای داشتن زندگی اجتماعی شكوفا باید
تعصب را كنار بگذارید.
نیازهایتان را برای خودتان روشن كنید.
به دیگران گوش دهید و آنها را دوست بدارید.
به خود و دیگران احترام بگذارید.

قدم سوم: زندگی فیلسوفی
انسان‌ها با هم متفاوتند اما در نهایت نگاه آنها به زندگی مشخص است؛ همه دنبال لذت، آسایش و ارتقا هستند. برای رسیدن به این اهداف هر یك از ما راهی را انتخاب می‌كنیم؛ یوگا، نقاشی، نویسندگی، ورزش، دعا و...
انتخاب راهی برای رسیدن به آرامش و لذت مهم‌ترین قدم و قدرت مركزی هر انسان است كه او را با زندگی و واقعیت‌های آن روبرو می‌كند. اگر دقت كرده باشید هر یك از ما وقتی درگیر طوفان‌های زندگی می‌شویم به كاری پناه می‌بریم تا طی آن متمركز شویم و مشكلاتمان را حل كنیم. این دقیقا همان كاری است كه می‌تواند موتور قوی شما برای حركت به سمت موفقیت باشد.
مرور مجدد
قدم‌های یك اندازه بردارید. آیا در زندگی اجتماعی بین كار و تفریحتان تعامل برقرار است؟ چند بار شده به دلیل مشغله كاری قدمی بلندتر از دیگری برداشته باشید؟ فكر نمی‌كنید كار شما جایگزین خانواده‌تان شده است؟ اگر جوابتان مثبت است. یعنی نمی‌توانید قدمی برای داشتن زندگی تاثیرگذار بردارید. آیا رشوه و كادوهای زبیا را جایگزین تاثیرگذاری‌تان نكرده‌اید؟
قدمی كه از دیگری عقب بماند، صاحبش را زمین می‌زند. اگر می‌خواهید سرپا بمانید و افق روشن موفقیت را ببینید، باید به تمام قدم‌ها به یك اندازه احترام بگذارید.
 
 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif