در طول رژیم های لاغری باید مولتی ویتامین مصرف کرد؟

سلامانه: درباره مصرف مکمل‌های تغذیه ای و مولتی‌ویتامین ها در طول یک رژیم غذایی، باورهای مختلفی وجود دارد اما به طور کلی مصرف کردن یا نکردن مولتی ویتامین ها به نوع رژیمی که گرفته می‌شود بستگی دارد. این که در طول یک رژیم غذایی چه مقدار کالری وارد بدن می‌شود و چه نوع مواد غذایی در طول روز مصرف می‌شود.
کارشناسان سایت سلامانه به شما پیشنهاد می‌کنند که اگر به دنبال کاهش وزن تان هستید پیش از هرچیز از یک رژیک لاغری اصولی پیروی کنید و سپس در کنار آن با مشورت پزشک به مصرف مولتی ویتامین ها و مکمل های غذایی روی بیاورید.
به طور کلی زمانی به مصرف انواع مولتی ویتامین ها نیاز دارید که برنامه غذایی‌تان شما را در مصرف برخی از مواد غذایی محدود کند و میزان آن را کاهش دهد. در صورتی که رژیم غذایی تان حاوی انواع مختلف غذاها با کالری کم و مواد مغذی بالا باشد ممکن است به استفاده از مکمل نیاز پیدا نشود.
اما جالب است بدانید که بعضی از مواد معدنی و ویتامین‌ها در افزایش سوخت‌و‌ساز بدن هم مناسب هستند. این ویتامین‌ها عبارتند از:
  • ویتامین های گروه B که مانند تیامین (B1)، نیاسین (B3)، اسید پانتوتنیک (B5) و … که در مواد غذایی مانند لوبیا، شیر، تخم مرغ، عدس، سیب زمینی و غلات وجود دارند.
  • ویتامین D از دیگر انواع ویتامین هاست که مصرف آن برای حفظ سلامتی بدن بسیار ضروری است. این نوع ویتامین در موادی مثل ماهی سالمون، ماهی ساردین، غلات کامل، زرده تخم مرغ، روغن جگر ماهی وجود دارد.
  • آهن یکی از موادی است که مصرفش به ساخت انرژی مورد نیاز بدن از طریق غذاها کمک می کند. همچنین سبب می شود که اکسیژن به تمام سلول های بدن از جمله عضلات منتقل شود، این یعنی به چربی سوزی در بدن کمک می کند. اگر دچار کمبود آهن هستید می توانید به مصرف مواد غذایی مانند گوشت، اسفناج و لوبیا روی بیاورید.
  • منیزیم از دیگر مواردی است که حضورش در بدن بسیار مهم است، خصوصا برای افزایش سوخت و ساز بدن. آجیل ها، حبوبات، انواع دانه هاو سبزیجات برگ دار از جمله موادی هستند که با مصرف شان می توانید مقداری کافی از منیزیم را وارد بدن تان کنید.  

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif