نگاهی به آخرین اخبار و یافته‌های پزشکی

سلامانه: مطالعات تازه حاکی از آن است که چربی های دور شکم و اندازه دور کمر با ویتامین D، ارتباط معکوس دارند؛ به طوری که هرچه چربی دور شکم بیشتر باشد، کمبود ویتامین D شدیدتر خواهد بود.
European Society of Endocrinology May 2018.

✔️ برای اولین بار یک‌ مطالعه تازه نشان می‌دهد مواجهه کوتاه مدت با ضربان قلب می‌تواند سبب بهبود روند درمانی برخی از فوبیاها شود.
Psychosomatic Medicine August 2018.

✔️ یک مطالعه تازه چاپ شده در نشریه "Nature" نشان می‌دهد: رژیم غذایی سرشار از نمک ممکن است با بی ثبات کردن سطح پروتئین تاو (tau) و افزایش تجمع این پروتئین، باعث کاهش عملکرد شناختی شود. سطح بیش از حد پروتئین تاو، ویژگی بارز زوال عقل و بیماری آلزایمر است.
 Nature October 2019.

✔️ مطالعات تازه نشان می‌دهد دستمال‌های چندمنظوره آشپزخانه حاوی کلونی باکتری‌های بیماری‌زای فراوانی نظیر E.Coli ( عامل مسمومیت گوارشی ) است و هرچه این دستمال‌ها مرطوب‌تر باشد، مقدار این باکتری ها بیشتر است.
 American Society for Microbiology June 2018.

✔️ به گزارش نشست سالیانه "کالج گاستروانترولوژی آمریکا" مصرف نوشیدنی‌های حاوی قهوه زیاد، سبب سلامت دستگاه گوارش شده و افرادی که مصرف قهوه بیشتری دارند، باکتری های مفیدتری در روده ها دارند.
 American College of Gastroenterology 2019.

✔️ تازه ترین تحقیقات چاپ شده در نشریه "Cell" حاکی از آن است که ویتامین B3 که بنام نیکوتین آمید ریبوزید خوانده می‌شود، با تقویت میتوکندری‌ها می تواند از مرگ سلول‌های مغزی در بیماری پارکینسون جلوگیری کند.
Cell Report June 2018.

✔️ یک مطالعه تازه در موش‌ها حکایت از آن دارد که مواد تشکیل دهنده برخی خمیردندان‌ها مانند تریکلوزان، می‌تواند سبب التهاب کولون و زمینه ساز ابتلا به سرطان کولون شوند.
 Science Translational Medicine May 2018.

✔️ یک کارآزمایی تازه نشان می‌دهد افرادی که هرروز گردو می‌خورند از سلامت گوارشی بهتری برخوردار بوده و خطر بیماری‌های قلبی در آنها کمتر است‌.
 Journal of Nutrition December 2019.

✔️ محققان می گویند مصرف قند، به همان روشی که داروهای اعتیادآور عمل می‌کنند، قدرت پردازشی مغز را بعد از ۱۲ روز تغییر می‌دهد.
 Scientific Reports November 2019.

✔️ رژیم غذایی کتوژنیک بدلیل داشتن محتویات چربی بالا، می‌تواند التهابات پوستی را تشدید کند. به همین دلیل، محققان به مبتلایان بیماری پسوریازیس توصیه می کنند از داشتن چنین رژیم هایی اجتناب کنند.
Journal of Invstigative Dermatology October 2019.

✔️ دانشمندان با استفاده از علائم صوتی، دریافتند که افراد قادرند در خواب، راه حل برخی مشکلات و معماها را پیدا کنند.
Psychological Science October 2019.
سلامانه

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif