خطر اینترنت برای خواب کودکان و نوجوانان

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، کودکان و نوجوانان عضو شبکه های اجتماعی در مقایسه با همسالان شان که به ندرت از این شبکه ها استفاده می کنند یک ساعت کمتر می خوابند.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، دکتر تریسا آرورا، مدیر مرکز پزشکی ویل کرنر گفت:" فعالیت کودکان و نوجوانان در شبکه های مجازی هنگام خواب ممکن است سبب کم خوابی و خواب آلودگی در طول روز و کاهش بهره وری دانش آموزان شود. "


محققان دریافتند، نوجوانان 11 تا 13 ساله از طریق موبایل تلویزیون تماشا می کنند، رادیو و موسیقی می شنوند و بازی کامپیوتری می کنند، اما بزرگ ترین علت بی خوابی این افراد فعالیت در شبکه های اجتماعی است.


افرادی که پیش از خواب آنلاین می شوند به طور متوسط هشت ساعت و ده دقیقه و اشخاصی که چنین نمی کنند 9 ساعت و دو دقیقه می خوابند. 
یافته های پیشین نشان داده بود، بی خوابی به چاقی، افسردگی، عدم کنترل احساسات و ... مرتبط است و سبب بالا رفتن فشار خون در نوجوانان می شود. 


پژوهشگران، برای بررسی ارتباط خواب و استفاده از تکنولوژی 738 دانش آموز را از هفت مدرسه انتخاب کردند. 


آنها دریافتند، کودکان و نوجوانانی که پیش از خوابیدن تلویزیون تماشا می کردند و در شبکه های اجتماعی وقت گذرانی می کردند چهار برابر بیشتر از همسالان شان که چنین نمی کردند از خواب بیدار می شدند. 


دکتر نانسی یوان، مدیر کلینیک خواب بیمارستان کودکان کالیفرنیا گفت:" ظهور تکنولوژی، اختلالات خواب را در گروه های سنی مختلف، به خصوص نوجوانان، به شدت افزایش داده است. 


او افزود:" خوابیدن بسیار بیشتر از تغذیه مناسب و ورزش کردن اهمیت داد. هم از این رو، به والدین توصیه می کنیم استفاده از موبایل، تبلت و ... را هنگام خواب قدغن کنند تا کودکان و نوجوانان خواب شبانه 10 تا 11 ساعته مستمری داشته باشند. "

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.