عدم تعادل میان شغل و زندگی بیش از نیمی از کارمندان بریتانیایی

سلامانه :تغییر شغل، بچه دار شدن و زندگی اجتماعی در بریتانیا نوعی نزاع است. به این دلیل است که تعداد زیادی از بزرگسالان بریتانیایی فکر می کنند تعادل میان کار و زندگی شان از دست رفته است. 


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، نتایج بررسی دانشمندان دانشگاه بیرمنگام درباره میزان تندرستی و شادی بیش از دو هزار زن و مرد بریتانیایی نشان داد، نیمی از آنها به کار کردن فکر می کنند و تنها 14 درصد این افراد از زندگی و شغل شان راضی هستند. 


آنها معتقدند، ساعت های طولانی کار کردن، پیروی کردن از رژیم غذایی نامناسب و کمبود خواب بر جسم و روح شان تاثیر منفی گذاشته و سلامتی شان را تهدید می کند. 


بیش از نیمی از این افراد به پژوهشگران گفتنه اند، در 12 ماه گذشته اضطراب و استرس زیادی تحمل کرده اند تا میان شغل و زندگی شان تعادل ایجاد کنند. 
دکتر کاملیا شیلی، استاد روان شناسی مدرسه پزشکی دانشگاه بیرمنگام و سرپرست این مطالعه گفت:" یافته های ما نشان می دهد، 40 درصد زنان و بیش از یک سوم مردان با نوشیدن نوشیدنی های کافئین دار و شیرین تلاش می کنند در طول روز سر حال و پر انرژی باشند." 


او افزود:" این در حالی است که در مقابل ساعت های طولانی کار، افراد تنها 20 دقیقه فرصت دارند غذا بخورند و استراحت کنند. " 


نتیجه این پژوهش همچنین نشان داد، زندگی خانوادگی بیش از 57 درصد مردم تحت تاثیر شغل شان قرار دارد. به معنای دیگر، بسیاری از بزرگسالان بریتانیایی کمتر از دو روز در هفته با همسران و فرزندان شان وقت می گذرانند. 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.