چرا نباید هرگز جلوی عرق کردن خود را بگیریم؟

سلامانه: تعریق یا عرق کردن یکی از واکنش های طبیعی بدن است که به منظور اعتدال دما و خروج مواد سمی از بدن رخ می دهد. تعریق باعث جلوگیری از خشکی پوست و افزایش لطافت آن می شود.

به گزارش سلامانه؛ تحقیقات محققان نشان می دهد اگر از عرق کردن جلوگیری کنیم سلامت خود را به خطر انداخته ایم و تنظیم دمای بدنمان دچار اختلال خواهد شد. تعریق باعث خروج سموم از بدن شده و به سلامت سیستم ایمنی بدنکمک فراوانی می کند.

ممکن است برخی از افراد هنگام عرق کردن از محصولات بهداشتی و محصولات ضدعرق استفاده کنند که انجام این کار باعث ایجاد معضل میکروبیوم خواهد شد. به عقیده متخصصان نباید بیش از 2 الی 3 بار در هفته از این محصولات استفاده شود و در صورت استفاده باید حتما با پد های مخصوص آرایشی پاک کرده یا زیر دوش آب شسته شوند.

فواید عرق کردن

کنترل دمای بدن، دفع سموم از بدن، نرمی پوست، جلوگیری از خشکی پوست، رهایی از گرگرفتگی و کاهش خطر حمله قلبی از فواید عرق کردن هستند که به علت افزایش دمای بدن در حالت عصبانیت، تهوع و فعالیت بدنی رخ می دهند.

 

همچنین عرق کردن باعث بهبود زخم های روی پوست می‌شود؛ چرا که غدد اکرینی موجود در بدن محل ذخیره و تجمع سلول‌های بنیادی بالغ است که در فرآیند درمان انواع زخم ها و بسته شدن آن ها تاثیر زیادی دارد. افرادی که به سنگ کلیه مبتلا هستند در صورت نوشیدن آب هنگام فعالیت بدنی و تعریق باید بدانند که این بیماری تا حد بسیار زیاد بهبود می یابد.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif