اضطراب خود را با قرص زعفران کاهش دهید

سلامانه: یک شرکت دانش بنیان، دارویی حاوی ماده موثره کروسین (crocin)، مهمترین جزء فعال در زعفران، تولید کرده که تاثیرات درمانی بر بیماری افسردگی و اضطراب دارد.

به گزارش سلامانه و به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این شرکت دانش‌بنیان با انجام مطالعات بالینی مختلف بر روی زعفران و کروسین، خواص درمانی متعددی را برای داروی جدید به اثبات رسانده است. کروسین به عنوان یک مکمل دارویی، دارای خاصیت ضد افسردگی و شادی آوری بوده و در مطالعات بالینی، اثرات بارز درمانی کروسین برافسردگی، اضطراب و سلامت روانی بیماران در مقایسه با دارونما اثبات شده است.

احمد مهاجری، مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان گفت: کروسین از زعفران به دست می‌آید؛ این ماده اصلی‌ترین آنتی اکسیدانت زعفران به شمار می‌رود و بسیاری از خواص درمانی زعفران به این ماده نسبت داده می‌شود. از جمله این خواص می‌توان به اثر درمانی آن در آلزایمر و بهبود حافظه، افزایش قوای بینایی در سالمندان، پیشگیری و درمان اختلالات شبکیه چشم در بیماران دیابتی، پیشگیری و کنترل سرطان، درمان اختلالات جنسی، کنترل و تنظیم قند خون اشاره کرد.

بر اساس تحقیقات، زعفران در درمان افسردگی، کنترل آلزایمر و اختلالات روانی به اندازه داروهای رایج شیمیایی مؤثر بوده و یکی از اثرات برجسته این دارو، کاهش التهاب و ضخامت شبکیه چشم در بیماران مبتلا به رتینوپاتی دیابتی است.

مهاجری اظهار کرد: قرص جدید به دلیل خواص آنتی اکسیدانتی قوی، می‌تواند در اختلالات و عوارض قلبی عروقی و مغزی اثرات پیشگیرانه و درمانی داشته باشد؛ مطالعات اولیه نشان دهنده اثربخشی کروسین در درمان بیماری‌های التهابی نظیر استئوآرتریت است. همچنین زعفران می‌تواند در درمان چاقی و در رژیم‌های کاهش وزن مورد استفاده قرار گیرد.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif