علل ایجاد کبد چرب چیست؟

سلامانه: کبد چرب بیماری بی‌سر و صداست که علائمی از خود نشان نمی‌دهد به همین دلیل افراد زیادی هستند که از بیماری خود اطلاعی ندارند ولی با پیشرفت بیماری، دچار مشکلات مبهمی در بدن خود می‌شوند که در افراد مختلف به صورت های گوناگونی بروز می‌کند.
دکتر مهدیس مجتبایی متخصص طب ایرانی در سلامانه اظهار داشت: عادات و رفتارهای غلط بسیاری ایجاد کننده کبدچرب هستند که بارزترین و مهم‌ترین آنها  مصرف الکل و مشروبات الکلی، مصرف مواد غذایی چرب و فست‌فود، اضافه وزن، نداشتن فعالیت بدنی سالم یعنی همان ورزش و تحرک مفید، سوء تغذیه و فشارخون بالا، بارداری و مصرف داروهایی همچون آسپرین و تتراسایکلین و استامینوفن است.
وی افزود: مواد شیمیایی و ‌آفت‌کش‌ها در مواد غذایی و محیط زیست، کبد به مرور زمان غرق در  مسمومیت می‌شود. مسمومیت کبد معمولا با سردرد، سوءهاضمه، نفخ شکم، افزایش وزن، لکه‌های کبدی، سوزش سر دل و مشکلات کیسه صفرا همراه است.
این متخصص طب ایرانی تاکید کرد: کبد یکی از ارگان‌های مهم بدن است که نقش اساسی در تصفیه سموم  و دفع میکروب‌ها دارد. اصلاح تغذیه و رعایت آداب و اصول صحیح غذا خوردن به همراه مصرف داروهای گیاهی مرتبط در درمان کبد چرب و مشکلات گوارشی با پاکسازی سموم از بدن، کبد چرب را درمان می‌کند و تاثیر شگرفی بر روی سلامت فرد می‌گذارد زیرا کبد یکی از ارگان‌های مهم بدن است که نقش اساسی در تصفیه خون و دفع میکروب‌ها از بدن دارد.
وی درخصوص پاکسازی کبد گفت: منظور از پاکسازی کبد این است که آن را برای پاکسازی همه چربی‌ها، اندوخته‌های قدیمی کلسترول، سموم، بقایای داروها و موادزائدی که در بدن ذخیره می‌شوند، تحریک و آماده کنیم. مطمئناً هیچ کار دیگری (حتی پاکسازی روده) نمی‌تواند چنین تاثیرات شگرفی در سلامت شما داشته باشد.
دکتر مجتبایی درنهایت هشدار داد: عدم درمان کبدچرب منجر به مرگ می‌شود. با تشخیص و درمان به موقع آن باید از ابتلا به نارسایی و سیروز کبدی پیشگیری کرد.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif