امداد رسانی به ۲۰ هزار مسافر نوروزی در ۲۴ ساعت گذشته

سلامانه :رئیس سازمان امداد و نجات از امداد رسانی به ۲۰هزار مسافر نوروزی در ۲۴ ساعت گذشته به ویژه در محورهای شمالی کشور خبر داد.

به گزارش مهر، دکتر پیرحسین کولیوند  با اشاره به شرایط جوی نامساعد در برخی استان‌های کشور گفت: طی ۲۴ گذشته شرایط نامساعد و ناپایدار جوی به ویژه برف و کولاک از برخی استان‌های شمالی و مرکزی کشوری اورژانس را در ۳۱۶ عملیات امدادی وارد صحنه کرد که ۱۳۹ مورد آن مربوط به حوادث جاده‌ای بود.

وی در ادامه با اشاره به امداد رسانی به ۲۰ هزار مسافر نوروزی متاثر از برف و کولاک افزود:برف و کولاک در برخی از محورها به ویژه محورهای منتهی به مشهد مقدس به حدی بود که امدادگران به ۸ هزار و ۵۰۰ مسافر نوروزی امداد رسانی کردند.

کولیوند تصریح کرد: همچنین ۱۱ هزار و ۴۳۷ مسافر نوروزی در مساجد و پایگاه های امدادی و یا حتی منازل مسکونی روستائیان اطراف جاده‌ها اسکان داده شدند.

درمان سرپایی ۸۰۹ مصدوم

وی به مصدومیت ۹۶۹ نفر اشاره کرد و بیان داشت: ۸۰۹ نفر از مصدومین برف و کولاک با درمان سرپایی مداوا شدند و ۱۶ نفر دیگر برای دریافت خدمات درمان بیشتر به مراکز بهداشتی و درمانی منتقل شدند.

کولیوند خاطر نشان کرد: با توجه به متوقف شدن بارش برف، پیش بینی آبگرفتگی و طغیان برخی از رودخانه‌ها می‌شود که مسافران و هموطنان عزیز  حتی باید به این نکته توجه داشته باشند و تدابیر لازم را برای سفری بی خطر و ایمن بیندیشند.

به گفته وی، در محورها و جاده‌های برفی کشور با توان چند برابر به همراهی و همکاری اورژانس کشور، راهداری و شهرداری های مناطق مختلف ادامه دارد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.