رهایی از بوی بد پا در هوای گرم تابستان

سلامانه: آیا می دانید تعداد غدد عرق در پاها بیشترازنقاط دیگر بدن است و به ویژه در فصل تابستان عرق بیشتری تولید می کند تا دمای بدن را تنظیم کند ؟تعریق در کنار گرمای پای محصور شده در کفش، محیط خوبی را برای رشد باکتری ها فراهم می کند.

به گزارش سلامانه اگرچه باکتری‌ها به طور طبیعی روی پوست پا ساکن هستند و به تجزیه عرق کمک می کنند، تکثیر برخی از آن ها می تواند به ایجاد بویی ناخوشایند منجر شود. رطوبت پاها در هوای گرم و در فضای بسته کفش محیط مناسبی را برای رشد باکتری و قارچ فراهم می کند و زمینه بدبو شدن پاها را فراهم می کند. مهم ترین راهکار خلاصی از بوی بد پا شست وشوی مدام ودقیق پاهاست .

( دوباردرروز) استفاده از برس یا سنگ پا می تواند به پاک سازی موثرتر سلول های مرده کمک کند. پس از شست وشوی پاها، آن‌ها را به خوبی خشک کنید به طوری که هیچ قطره آبی بین انگشتان پا باقی نماند. تعویض منظم و روزانه جوراب ها برای پیشگیری از انباشت رطوبت و باکتری هایی که موجب بوی ناخوشایند پا می شوند، اهمیت دارد.

( جوراب با الیاف طبیعی ) برای پیشگیری از بوی بد پا باید حداقل از دو جفت کفش استفاده کنید. زمانی که یک روز در میان از کفش های خود استفاده می کنید به کفش دیگر اجازه می دهید به خوبی خشک شود و رطوبتی در آن باقی نماند.

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif