گفتگوی سلامانه با دکتر محسن نراقی، دکتر محسن نراقی، راینولوژیست/

بوتاکس‌های با پرچم کانادا چینی است، فریب نخورید!/ چه زمانی برای تزریق بوتاکس مناسب است؟

بوتاکس‌های با پرچم کانادا چینی است، فریب نخورید!/ چه زمانی برای تزریق بوتاکس مناسب است؟

سلامانه :یک راینولوژیست با بیان این که یکی از اعمال زیبایی که این روزها متقاضیان زیادی قبل از شروع سال جدید دارد، بوتاکس است، می گوید: بر خلاف تصور خیلی از مردم که خط وسط پیشانی باید ایجاد شود و بعد بوتاکس تزریق گردد، باید گفت بوتاکس باید زمانی استفاده شود که فرد مستعد ایجاد خط در وسط پیشانی را دارد. 


دکتر محسن نراقی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سلامانه، تصریح می‌کند: وقتی خط عمیق ایجاد و مستقر شد، بوتاکس قادر نیست آن را از بین ببرد. بنابراین بهتر است که افراد مستعد که از عضلات اخمشان زیاد استفاده می کنند، قبل از ایجاد اخم بوتاکس تزریق کنند. 


وی با بیان این که بوتاکس برای نواحی  مختلف صورت کاربرد دارد ولی استفاده استاندارد از آن برای خطوط عمودی پیشانی بین دو ابرو است، می گوید: البته برای خطوط افقی نیز به کار برده می شود. گاهی اوقات بوتاکس برای بالابردن مختصر ابرو نیز کاربرد دارد. زمان بوتاکس و ماندگاری آن معمولا حداکثر تا 4 ماه است و بعد از آن باید تجدید شود. 


این جراح پلاستیک بینی و صورت ادامه می دهد: در مورد بوتاکس دو نکته خیلی اهمیت دارد. یکی نوع ماده ای است که استفاده می شود. به دلیل این که تولید بوتاکس تکنولوژی خیلی دقیقی می طلبد. اگر بوتاکس استاندارد باشد، ناخالصی نیز نخواهد داشت و عوارضش به حداقل می رسد، اما متاسفانه تعداد زیادی از بوتاکس ها چینی هستند حتی پرچم کانادا روی خیلی از آنها وجود دارد در حالی که چینی هستند. این بوتاکس ها ناخالصی زیادی دارند و استاندارد هم نیستند. 


دکتر نراقی با اشاره به این که بسیاری از افراد که بعد از تزریق بوتاکس دچار حساسیت می شوند، می گوید: این حساسیت مربوط به ناخالصی بوتاکس است نه خود بوتاکس. 


به گفته وی نکته دیگر در مورد بوتاکس نحوه تزریق است. بر خلاف این که خیلی از افراد تزریق آن را ساده می دانند، تزریق بوتاکس احتیاج به مهارت و تخصص بسیار بالایی دارد. آناتومی صورت همه افراد با هم متفاوت است و کسی که بوتاکس را تزریق می کند باید با این آناتومی آشنا بوده و تفاوت ها را بین افراد مختلف تشخیص دهد. 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.