عجیب ‌ترین روش های مقابله با سرماخوردگی

سلامانه :اسم پروبیوتیک ها در سال های اخیر به کرات شنیده شده است. پروبیوتیک ها باکتری های مفیدی هستند که سبب تخمیر مواد غذایی شده و در ماست به کرات یافت می شوند.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، این باکتری های مفید احتمال ابتلای افراد به سرماخوردگی و مشکلات تنفسی را کاهش می دهند. دانشمندان بریتانیایی باور دارند، افرادی که لبنیات حاوی باکتری های پروبیوتیک مصرف می کنند، 47 درصد کمتر از سایرین به مشکلات تنفسی مبتلا می شوند. 


رفیق بازی
پزشکان معتقدند، سیستم ایمنی بدن افرادی که روابط اجتماعی قوی تری دارند قدرتمند تر از سایرین است. چه مدت است با دوستان تان گپ نزده اید و چای نخورده اید؟ برای پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی روابط تان با دوستان را گسترش دهید. 


زندگی به شرط خنده
خندیدن درمان دردهای بی درمان است. افراد خنده رو که خوشحال، خونسرد، آرام و راضی هستند، در مقایسه با بد اخلاق ها، افسردگان و پرخاشگر ها کمتر سرما می خورند. 


ویتامین د 
پیش از آغاز فصل سرما، به پزشک مراجعه کرده و از او بخواهید میزان ویتامین د بدن تان را اندازه گیری کند. یافته های دانشمندان نشان داده، سیستم ایمنی بدن افرادی که از کمبود ویتامین د رنج نمی برند از بروز سرماخوردگی جلوگیری می کند. 


سونا 
محققان استرالیایی اعلام کردند، افرادی که در طول دوره ای شش ماهه، هفته ای دو بار به سونای بخار رفته اند، در مقایسه با اشخاصی که چنین نکرده اند، پنجاه درصد کمتر سرما می خورند. پژوهشگران فکر می کنند، تنفس هوای گرم سبب از میان رفتن ویروس های دستگاه تنفسی می شود.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.