افزایش خطر پارگی سرخرگ آئورت در مردان سالمند سیگاری

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، مردان 65 تا 75 ساله ای که سیگار دود می کنند یا آن را ترک کرده اند باید از نظر آنوریسم ( بزرگ شدن یا بیرون‌زدگی دیواره سرخرگ آئورت قلب در اثر ضعف دیواره سرخرگ) بررسی شوند. 
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، محققان معتقدند، بروز چنین ناهنجاریی در سرخرگ آئورت که وظیفه انتقال خون به سایر نقاط بدن را بر عهده دارد، می تواند عواقب شدیدی - مرگ - به همراه داشته باشد.
دکتر آلبرت سیئو، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه جان هاپکینز و سرپرست این مطالعه گفت:" مردان سیگاری سالمند در معرض ابتلا به این ناهنجاری مرگ بار قرار دارند. "
او افزود:" خبر خوب این است که سالمندانی که سیگار دود می کنند یا آن را کنار گذاشته اند با استفاده از سونوگرافی و دارو درمانی می توانند خطر مرگ ناشی از پارگی سرخرگ آئورت را به شدت کاهش دهند. " 
با این وجود، مردان 65 تا 75 ساله ای که سیگار دود نمی کنند نیز باید یک بار در سال با استفاده از سونوگرافی از بروز این ناهنجاری پیشگیری کنند. 
دکتر کریستین دومینگو بیبینز، از اعضای این مطالعه نیز گفت:" کنترل بیماری های قلب و عروق، پرهیز از سیگار، پیروی کردن از رژیم غذایی سالم، کنترل وزن و ورزش کردن سبب کاهش احتمال بروز این نارسایی می شوند. "

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.