تقویت حافظه با نوشیدن قهوه

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، کافئین موجود در قهوه داغی که صبح نوشیده می شود، بیش از این که سبب هوشیاری شود، حافظه را تقویت می کند. 
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، محققان دانشگاه جان هاپکینز که درباره تاثیر کافئین بر حافظه مطالعه می کردند، اعلام کردند، کافئین موجود در قهوه سبب افزایش یادآوری خاطرات خاص می شود.
دکتر مایکل یاسا، استادیار بیولوژی اعصاب و رفتار دانشگاه جان هاپکینز و سرپرست این مطالعه گفت:" پس از مطالعه بر روی صد فردی که کمتر از 500 میلی گرم در هفته قهوه می نوشیدند دریافتیم کافئین تاثیر مثبتی بر افزایش یادآوری خاطرات خاص می گذارد. "
محققان از شرکت کنندگان در این مطالعه خواستند به صدها تصویر - کفش، صندلی، اردک و ... - که بر روی صفحه کامپیوتر ظاهر می شد نگاه کنند.
پس از پنج دقیقه، به نیمی از شرکت کنندگان 200 میلی گرم قهوه و به نیمی دیگر دارونما خورانده شد. 
پس از گذشت بیست و چهار ساعت، افرادی که قهوه نوشیده بودند به راحتی توانستند ترتیب عکس های نمایش داده شده را به خاطر آورند، در حالی که اشخاصی که دارو نما مصرف کرده بودند به کرات اشتباه کردند.
دکتر دیوید ناپمن، استاد مغز و اعصاب در مایو کلینیک گفت:" یافته های دانشمندان درباره تاثیر مثبت نوشیدن قهوه بر حافظه جالب توجه است اما فکر نمی کنم تاثیر زیادی بر درمان بیماری آلزایمر داشته باشد."
نتایج بررسی های سازمان غذا و داروی آمریکا نشان داد، بیش از 80 درصد بزرگسالان آمریکایی هر روز قهوه می نوشند.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.