رابطه آفت کش ها با افزایش احتمال ابتلا به آلزایمر

سلامانه :یافته های دانشمندان آمریکایی نشان می دهد، قرار گرفتن در معرض آفت کش د. د. ت احتمال ابتلا به بیماری آلزایمر را به شدت افزایش می دهد. 
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، نتایج مطالعه محققان نشان داد، میزان آفت کش د. د. ت خون بیماران مبتلا به آلزایمر چهار برابر بیشتر از اندازه این آفت کش در بدن افراد عادی است. 
د. د. ت آفت کشی موثر بود که در پایان جنگ جهانی دوم برای کنترل بیماری مالاریا و حفاظت از محصولات کشاورزی استفاده می شد. 
انجمن آلزایمر بریتانیا، با اشاره به این که برخی کشورها هنوز از این آفت کش برای مقابله با بیماری مالاریا استفاده می کنند، اعلام کرد، برای اثبات ارتباط میان استفاده از این آفت کش و ابتلا به بیماری آلزایمر به تحقیقات بیشتری نیاز است.
گروهی از محققان دانشگاه راتگرز پس از مقایسه میزان آفت کش د. د. ت بدن 86 فرد مبتلا به آلزایمر و 79 فرد عادی پی بردند، میزان د. د. ت بدن مبتلایان به آلزایمر 4 برابر بیشتر است.  
متخصصان معتقدند، مواد شیمیایی ممکن است در ایجاد پلاک های آمیلوئید و مرگ سلول های مغزی که از علایم اصلی بروز بیماری آلزایمر است نقش داشته باشد. 
پروفسور آلن لوی، مدیر مرکز تحقیقات بیماری آلزایمر و سرپرست این مطالعه گفت:" مطالعه ما یکی از اولین قدم های است که به بررسی عامل زیست محیطی در ایجاد بیماری آلزایمر می پردازد." 
او با اشاره به این که هنوز از این آفت کش در مزارع ایالات متحده استفاده می شود افزود:" خطر بزرگی شهروندان آمریکا و سایر کشورهای جهان را تهدید می کند. آفت کش د. د. ت از طریق تنفش و مصرف محصولات کشاورزی وارد بدن شده، بر مغز تاثیر می گذارد و سبب افزایش ابتلا به بیماری آلزایمر می شود. "

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.