ژن معیوب عامل اعتیاد کودکان به بازی های کامپیوتری

سلامانه :ژن معیوب سبب اعتیاد کودکان به بازی های کامپیوتری و ابتلا آنها به اختلال بیش فعالی نقص توجه می شود.
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، یافته های تازه نشان می دهند، کودکان و نوجوانانی که ساعت ها از برنامه های خشن تلویزیون و بازی های کامپیوتری خشن لذت می برند حاوی ژنی خاص هستند. 
دانشمندان، با کمک گرفتن از هزار و ششصد پدر و مادر، پس از بررسی ساعات تماشای کودکان پنج تا 9 ساله و نمونه ژن آنها دریافتند، کودکانی که حاوی ژن مشترک هستند بیش از همسالان شان که چنین نیستند به بازی های کامپیوتری و برنامه های خشن تلویزیونی علاقه دارند. 
کارشناسان معتقدند، تغییر کردن ژن حاوی سراتونین ممکن است عامل علاقه کودکان به بازی ها و برنامه های خشن و ابتلا آنها به اختلال بیش فعالی نقص توجه است.
دکتر سانی نیکلن، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه آمستردام گفت:" یافته های ما نشان می دهند، علاقه کودکان به بازی ها و برنامه های خشن ریشه ژنتیکی دارد. "
او افزود:" کودکانی که دارای این ژن هستند، بیش از سایر همسالان شان از برنامه های تلویزیونی و بازی های کامپیوتری خشن لذت می برند، در معرض ابتلا به اختلال بیش فعالی نقص توجه و مصرف مواد مخدر قرار دارند. "  
سال گذشته، پژوهشگران دانشگاه میزوری آمریکا دریافتند، کودکان مبتلا به اوتیسم دو برابر بیشتر از کودکان عادی بازی کامپیوتری می کنند و در معرض اعتیاد به آن قرار دارند. 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.