عامل اصلی افزایش احتمال ابتلا به بیماری قلبی

سلامانه :نیتریک اکساید ماده شیمیایی است که علاوه بر نقش حیاتی اش در حفظ تندرستی شریان های قلب، مسئول نعوظ مردان نیز است. 
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، ماده شیمیایی نیتریک اکساید، سبب بهبود جریان خون می شود و از رسوب چربی بر دیواره رگ های خونی و گرفتگی شریان ها پیشگیری می کند.  
دکتر جان کوک، جراح قلب و استاد مدرسه پزشگی دانشگاه استنفورد گفت:" دیواره رگ ها نقش اساسی در حفظ تندرستی قلب ایفا می کنند. " 
او افزود:" هنگامی که اندوتلیوم - لایه نازکی از سلول ها است که لایه داخلی عروق خونی را پوشانده است - سالم باشد، مثل تفلون عمل کرده و چیزی به آنها نمی چسبد. اما به محض بیمار شدن مثل نوار چسب عمل کرده و مواد مضر را جذب می کند. " 
عوامل متعددی - اضافه وزن، ورزش نکردن، دود کردن سیگار، افزایش کلسترول، فشار خون، هموسیستئین و لیپوپروتئین -  سبب آسیب دیدن اندوتلیوم و بروز بیماری قلبی می شوند. 
دکتر کوک معتقد است با ورزش و پیروی کردن از رژیم غذایی سالم و مصرف آسپرین و مکمل خوراکی آرژنین می توان سلامت اندوتلیوم را بازگرداند. 
توصیه ها
مصرف مواد غذایی حاوی آرژنین 
آرژنین اسید آمینه ای است که نقش زیادی در ترمیم اندوتلیوم دارد. با مصرف مواد غذایی حاوی این اسید آمینه - لوبیا، سویا، بادام، گردو، جو، ماهی سالمون و تن - می توان بروز بیماری قلبی را به تاخیر انداخت.
کاهش مصرف چربی اشباع 
مصرف مواد غذایی حاوی چربی اشباع را به یک وعده در روز کاهش دهید. با این کار عملکرد مثبت اندوتلیوم ادامه خواهد یافت.
ورزش کردن
افزایش جریان خون سلامت اندوتلیوم را حفظ می کند. ورزش کردن سبب می شود، سلول های اندوتلیال بیش از پیش آنزیم آرژنین ترشح کنند.

 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.