کاهش احتمال بروز سکته مغزی در زنان با ورزش کردن

سلامانه :انجمن بین المللی مبارزه با سکته مغزی آمریکا اعلام کرد، پیاده روی و والیبال بازی کردن بسیار بیشتر از سایر فعالیت های بدنی مانند شنا کردن، دویدن و بدن سازی کردن خطر بروز سکته مغزی را کاهش می دهند. 
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، دانشمندان با بررسی و تجزیه و تحلیل اطلاعات پزشکی بیش از 133 هزار معلم و مدیر زن آمریکایی تاثیر ورزش کردن بر کاهش احتمال بروز سکته مغزی در زنان را سنجیدند.
افرادی که در طول سه سال گذشته فعالیت های فیزیکی نسبتا شدید انجام داده بودند، در مقایسه با زنانی که فعالیتی نداشتند، 20 درصد کمتر در معرض بروز سکته مغزی قرار داشتند. 
فعالیت ورزشی متوسط را باید دست کم یک ساعت در روز و بیش از پنج ساعت در هفته انجام داد.
محققان اعلام کردند، سه ساعت پیاده روی و والیبال بازی کردن در هفته، تاثیر مثبتی بر تندرستی زنان می گذارد. در حالی که انجام دادن فعالیت های ورزشی شدید برای بدن آنها مفید نیست.
پروفسور سوفیا وانگ، استاد رشته بهداشت عمومی انستیتو مطالعات کالیفرنیا و سرپرست این مطالعه گفت:" یافته های ما نشان می دهند، تفاوت فاحشی بین افرادی که ورزش های شدید و متوسط می کنند وجود ندارد. اما فعالیت بدنی متوسط برای افرادی که هورمون درمانی می کنند و در معرض بروز شکته مغزی قرار دارند مفید است و احتمال بروز سکته مغزی را به حداقل می رساند. "

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.