مشاجره والدین عامل اخلال در رشد مغز کودکان با مشاجره والدین

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، قرار گرفتن کودکان بین نزاع والدین رشد مغزی آنها را مختل می کند.  
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، دانشمندان دریافتند، تنش و نزاع میان والدین و فقدان محبت و ارتباط عمیق میان اعضای خانواده می تواند رشد مخچه - ناحیه ای در مغز که مسئول یادگیری مهارت، مقررات و کنترل حسی حرکتی فرد را بر عهده دارد - را مختل کند و سبب بروز مشکلات روحی روانی در کودکی و بزرگسالی شود. 
دکتر نیکلاس والش، استاد رشته روان شناسی دانشگاه کاردیف و سرپرست این مطالعه گفت:" یافته ما نشان می دهد، مشاهده نزاع، جر و بحث و ... والدین سبب بروز بیماری های روحی روانی در زندگی حال و آینده کودک می شود. "
مطالعات قبلی بر روی اثرات سوء بی توجهی متمرکز شده بود، اما نتایج این مطالعه نشان داد، مشکلات مشترک و مداوم خانواده نیز می توانند سبب بروز مشکلات روانی در جوانان شوند. 
با استفاده از تکنولوژی نوین تصویربرداری از مغز، محققان مغز 58 نوجوان 17 تا 19 ساله را بررسی کردند. از پدر و مادر نوجوانان خواسته شد از فرزندان شان درباره رویدادهای منفی که تجربه کرده اند بپرسند. نیمی از کودکان - 27 نفر - از اختلاف، نزاع و مشاجره والدین به عنوان بدترین رویداد زندگی شان نام بردند.  
پژوهشگران اعلام کردند، مخچه کودکانی که والدین شان اختلاف نداشتند در مقایسه با مخچه کودکانی که والدین شان مشاجره می کردند کوچک تر است و به مشکلات روحی روانی کمتری مبتلا می شوند.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.