فروش انواع ساندویچ‌های سوسیس و کالباس در مدارس ممنوع است

سلامانه : مدیرکل دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: بر اساس دستورالعمل پایگاه تغذیه سالم، مواد غذایی غیرمجاز مثل انواع ساندویچ‌های سوسیس و کالباس و نوشیدنی‌هایی که به دهان و دندان دانش‌آموزان آسیبی می‌زند در مدارس ممنوع است.

 
محمد چینیان مدیرکل دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس در خصوص وضعیت سلامت دانش‌آموزان و بوفه‌های مدارس اظهار داشت: دیگر بوفه مدارس نداریم و آن را به پایگاه تغذیه سالم تغییر داده‌ایم.

وی ادامه داد: بوفه محل فروش همه چیز است، ولی پایگاه تغذیه سالم محل فروش میان وعده‌هایی است که وزارت آموزش و پرورش، مجوز آن را داده است.

چینیان افزود: بر اساس دستورالعمل پایگاه تغذیه سالم، مواد غذایی غیرمجاز مثل انواع ساندویچ‌های سوسیس و کالباس در مدارس ممنوع است؛ نوشیدنی‌هایی که به دهان و دندان دانش‌آموزان آسیبی می‌زند نیز ممنوع است.

مدیرکل دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: پایگاه تغذیه سالم توسط معاونت پرورشی و سازمان دانش‌آموزی با همکاری مدیر مدرسه به فرد متصدی واگذار می‌شود و نظارت بر پایگاه تغذیه برعهده همکاران در حوزه سلامت است.

وی ادامه داد: در مدارسی که مراقب بهداشت داریم مشکل بسیار کمتری داریم و در مدارسی که مربیان بهداشت نیستند، رابطین بهداشت داریم و مدیران مدارس براساس آموزش‌هایی که در دوره ضمن‌خدمت تعریف شده، آموزش‌های لازم را فرا گرفتند و نظارت دارند.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.