مصرف سركه برای مقابله با تجمع چربی در بدن

مصرف سركه برای مقابله با تجمع چربی در بدن

متخصصان تغذیه در یك مطالعه جدید به این نتیجه رسیده‌اند كه مصرف سركه معمولی كه به عنوان چاشنی سالاد در تهیه ترشی و دیگر غذاها مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌تواند اثرات مثبتی بر سلامت انسان داشته باشد و یكی از مهمترین اثرات مصرف آن این است كه می‌تواند در پیشگیری از تجمع چربی در بدن و افزایش وزن موثر باشد.

به گزارش ایسنا، آزمایشات اخیر نشان داده است موش‌هایی كه در آزمایشگاه با یك رژیم غذایی پرچرب تغذیه می‌شوند و اسید استیك نیز به آنها داده می‌شود در مقایسه با دیگر موش‌هایی كه اسیداستیك دریافت نكرده‌اند به میزان قابل توجهی چربی بدنی كمتری دارند كه این كاهش چربی به حدود 10 درصد می رسد.

سایت اینترنتی ارگانیك در گزارشی در این زمینه آورده است؛ این پزشكان معتقدند كه سركه‌ای كه حاوی اسید استیك است در كاهش چربی‌های بدن نقش موثری دارد. همچنین شواهد به دست آمده از این مطالعه تایید جدیدی بود بر این فرضیه كه اسید استیك از طریق فعال كردن ژنهای آنزیم‌های اكسید كننده چربی‌ها با تجمع چربی‌ها در بدن مبارزه می‌كند. این آزمایشات روی موش‌ها نشان داده است مصرف سركه به عنوان چاشنی غذایی ممكن است در كاهش چربی‌های بدن موثر باشد البته دستیابی به نتایج قطعی‌تر در این زمینه نیازمند مطالعات بیشتری است.

متخصصان تغذیه همچنین می‌گویند: استفاده از سركه در كنار وعده‌های غذایی باعث رقیق شدن خون شده و به تجزیه چربی‌ها و دفع سموم كمك كرده و سبب كاهش چربی و كلسترول بد خون می‌شود. اسید سیتریك موجود در سركه، هضم و جذب كلسیم موجود در سركه و سایر مواد غذایی را آسان می‌كند و در سوخت ‌و ساز بدن موثر است. سركه می‌تواند باكتری‌های مضر موجود در سیستم گوارشی را از بین ببرد بنابراین افرادی كه در سیستم گوارش خود با مشكلاتی نظیر یبوست، نفخ، اسهال، دل درد و دفع نامرتب مزاج مواجه هستند، می‌توانند با مصرف سركه این مشكلات را برطرف كنند. سركه همچنین می‌تواند ترشح اسید معده را متعادل كرده و از بروز گاز معده جلوگیری كند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.