آلزایمر به یکی از قاتلین شهروندان آمریکایی تبدیل می شود

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، بیماری آلزایمر ممکن است به یکی از عوامل اصلی مرگ و میر در ایالات متحده آمریکا بدل شود. 
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، بررسی و تجزیه و تحلیل اطلاعات پزشکی بیش از دو هزار و ششصد سالمند توسط دانشمندان مرکز پزشکی دانشگاه راش در شیکاگو نشان داد، به احتمال بسیار زیاد، علت مرگ یک سوم هفتاد و پنج سالگان بیماری آلزایمر بوده است.  
بیماری آلزایمر سالانه بیش از پنج میلیون فرد بالای 65 سال را مبتلا می کند و در حال حاضر ششمین عامل مرگ و میر در ایالات متحده آمریکا است. 
دکتر برایان جیمز، اپیدمیولوژیست مرکز درمانی دانشگاه راش در شیکاگو و سرپرست این مطالعه گفت:" اکثریت مردم آلزایمر را بیماری کشنده نمی دانند. آنها فکر می کنند مبتلایان به آلزایمر به طورت طبیعی جان می دهند. " 
او افزود:" آنها نمی دانند آلزایمر بالاخره بخش کنترل تنفس و ضربان قلب مغز را از کار می اندازد و جان فرد مبتلا را می گیرد. " 
آلزایمر، رایج ترین شکل زوال عقل است که باعث نابود شدن حافظه، توانایی قضاوت، فکر، راه رفتن و ... می شود. علایم و نشانه های ابتلا پس از 60 سالگی نمایان شده و با افزایش سن تشدید می شوند. 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.