درمان انسداد مزمن ریوی با پیاده روی روزانه

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، روزانه سه کیلومتر پیاده روی کردن، زمینه ابتلا به بیماری مرگبار انسداد مزمن ریوی را به شدت کاهش می دهد. 
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، دانشمندان دریافتند، آمار ابتلا به بیماری انسداد مزمن ریوی در افرادی که از رژیم غذایی سالم پیروی نمی کنند و فعالیت جسمی مناسب - یک تا سه کیلومتر پیاده روی کردن - ندارند بسیار بالا است. 
دکتر کریستوبل استبان، یکی از مدیران بخش ریه و بیماری های تنفسی بیمارستان مرکزی والنسیا در اسپانیا و سرپرست این مطالعه گفت:" پیاده روی کردن علاوه بر بهبود شرایط جسمی و تقویت سیستم ایمنی بدن، تاثیر بسیار زیادی بر بهبود بیماری انسداد مزمن ریوی می گذارد. "
انجمن ریه آمریکا اعلام کرد، بیماری انسداد مزمن ریوی، سومین عامل مرگ و میر در ایالات متحده آمریکا است و سالانه جان بیش از 134 هزار نفر را می گیرد.  
پزشکان معتقدند، دود کردن سیگار، استنشاق دود، مواد شیمیایی، گرد و غبار و داشتن سابقه خانوادگی مهم ترین عوامل بروز این بیماری مرگبار است. 
دکتر استبان و همکاران اش پس از بررسی و مقایسه فعالیت های جسمی دو ساله 550 بیمار که در پنج کلینیک بستری بودند، اعلام کردند، آمار ابتلا افرادی که به صورت منظم ورزش و پیاده روی می کنند به این بیماری 53 درصد کمتر از اشخاصی است که فعالیت جسمی مناسب ندارند. 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.