نتیجه مسواک نزدن؛ ناتوانی جنسی و آرتروز!

نتیجه مسواک نزدن؛ ناتوانی جنسی و آرتروز!

سلامانه :اکثر افراد تنها به زیبایی و سفید بودن دندان ها توجه می کنند، در حالی که وضعیت لثه ها مهم تر از زیبایی و سفیدی دندان ها است. آمارها نشان می دهند 80 درصد افراد در طول زندگی به عفونت های لثه مبتلا می شوند. 


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، یافته های دانشمندان بریتانیایی نشان می‌ دهند، عفونت های لثه علاوه بر بد بو شدن دهان و پوسیدگی دندان‌ها، سبب بروز مشکلات جنسی، سقط جنین و بیماری‌ های قلب و عروق می شوند. علی رغم این که روزانه دو بار مسواک زدن می توان از بروز عفونت های لثه پیشگیری کرد اما بیش از 47 درصد مردم به بهداشت دهان و دندان توجه ندارند و مسواک نمی زنند. مشکلات و بیماری هایی که با مسواک نزدن ایجاد می شود عبارتند از:


تاخیر در باردار شدن
دانشمندان مدرسه پزشکی دانشگاه آدلاید استرالیایی دریافتند، زنانی که از بیماری و عفونت لثه رنج می برند، دو ماه دیرتر از زنانی که چنین نیستند باردار می‌شوند. پژوهشگران گمان می کنند، باکتری‌های به وجود آورنده بیماری‌ و عفونت لثه سبب تورم رحم می ‌شوند و تخمک ‌های بارور شده به دشواری بر دیواره این ناحیه بدن می چسبند. 


آرتروز
یکی از نشانه ها و علایم بروز بیماری آرتروز تورم و داغ شدگی مفاصل بدن است. محققان آلمانی پی برده اند افرادی که لثه‌های متورم دارند به احتمال زیاد ده برابر بیش‌تر از افراد سالم به این بیماری مبتلا می‌شوند. البته در صورت درمان لثه‌ها علائم آرتروز به تدریج از میان خواهد رفت. 


برونشیت
بالاخره دانشمندان پی بردند، عفونت‌های ریوی و بیماری‌های لثه ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند. بررسی افرادی که از برونشیت رنج می بردند نشان داد، بهداشت لثه های آنها مناسب نیست. پژوهشگران معتقدند، باکتری‌هایی که در پایه دندان‌ها تجمع می‌کنند از طریق تنفس به ریه‌ها رسیده و سبب بروز تورم می شوند. 


ناتوانی‌های جنسی
مردانی که از عفونت و التهاب لثه رنج می برند بیشتر از سایرین به ناتوانی‌های جنسی مبتلا خواهند شد. هر چه شدت التهاب لثه بیشتر باشد، به همان اندازه اختلالات جنسی شدید تر خواهد شد. یافته های دیگر  نشان می‌دهند، ابتلا به بیماری‌ لثه از تولید یک ماده شیمیایی به نام نیتریک اکسید که نقش مهمی در کنترل جریان خون در اعضای تناسلی مردان جلوگیری می کنند. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.