۵ توصیه برای اینکه خواب راحت داشته باشیم

سلامانه : محیط خواب باید شرایط مطلوبی از لحاظ نور، سر و صدا و میزان دمای هوای اتاق را داشته باشد.

خسرو صادقی نیت رئیس مرکز تحقیقات اختلالات خواب در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، گفت: یک سری اصول برای بهداشت خواب وجود دارد که با رعایت آن‌ها می‌توان مشکلات خواب فرد را برطرف کرد، که مهم‌ترین آن نظم در خواب می‌باشد یعنی فرد در ساعات منظمی از شب برای خواب آماده شود تا خواب راحتی داشته باشد. 

وی افزود: برای اینکه آماه خواب شویم توجه به این نکات ضروری است، به طور مثال فرد باید ۲ الی ۳ ساعت قبل از خواب فعالیت‌های بدنی را کاهش دهد تا از لحاظ جسمی آماده خواب باشد، همچنین فرد باید چند ساعت قبل از خواب از درگیری‌های شغلی و ذهنی دور شود تا آرامش قبل از خواب را داشته باشد. 

صادقی نیت افزود: مساله دیگر برای آمادگی قبل از خواب تغذیه می‌باشد، یعنی فرد باید ۳ ساعت قبل از خواب شام سبک بخورد، همین طور مواد محرکی مانند چای و قهوه و شکلات و ترکیبات آن می‌تواند باعث مختل شدن خواب فرد شود. 

وی اظهار داشت: محیط خواب باید شرایط مطلوبی از لحاظ نور، سر و صدا و میزان دمای هوای اتاق را داشته باشد. 

وی تصریح کرد: بهتر است ساعتی قبل از خواب یک فعالیت آرام بخش انجام دهیم تا برای خواب آماده شویم، ‌مطالعه و صدای ملایم موزیک می‌تواند موثر باشد. 

صادقی نیت در پایان اشاره کرد: عامل دیگر اختلال خواب بیماری‌هایی از قبیل عروقی و اعصاب و روان و مشکلات تیروئید می‌باشد که باعث به هم خوردن خواب می‌شود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.