از هر ۱۰ نفر جمعیت، یک نفر به پوکی استخوان مبتلا است

سلامانه : برطبق آمارهای جهانی درچند سال اخیر، شیوع و بروز پوکی استخوان به شدت افزایش یافته به طوری که در حال حاضر از هر 10 نفر جمعیت جهان، تقریبا یک نفر به این بیماری مبتلا است.

مهدی آزما متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، گفت: پوکی استخوان یک "بیماری متابولیک" است که در اثر عدم تعادل بین تشکیل و برداشت استخوان که منجر به کاهش توده استخوانی می‌شود، به وجود می‌آید.

وی با بیان اینکه در اثر کاهش توده استخوانی خطر شکستگی استخوان به دلیل ضربه یا بدون آن افزایش می‌یابد، تصریح کرد: متاسفانه درصد بالایی از افراد جوامع مختلف به پوکی استخوان یا همان استئوپروز دچار هستند که این موضوع موجب افزایش موارد "آسیب‌های استخوانی" می‌شود.

آزما تاکید کرد: بر طبق آمارهای جهانی در چند سال اخیر، شیوع و بروز پوکی استخوان به شدت افزایش یافته به طوری که در حال حاضر از هر 10 نفر جمعیت جهان، تقریبا یک نفر به این بیماری مبتلا است.

وی با اشاره به اینکه درصد قابل ملاحظه‌ای از مبتلایان به پوکی استخوان را زنان تشکیل می‌دهند، خاطرنشان کرد: براساس آمارها و بررسی‌های موجود در بسیاری از جوامع،‌ آمار مبتلایان به پوکی استخوان در زنان حدود چهار تا پنج برابر بیشتر از مردان است.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.