ایجاد دوره‌های پست دکترا در مراکز تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

ایجاد دوره‌های پست دکترا در مراکز تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از راه‌اندازی دوره‌های پست دکترا در مراکز تحقیقاتی دانشگاه خبر داد.

 

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا، دکتر محسن تفقدی با اشاره به اینکه ‌وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آئین نامه برگزاری این دوره‌ها را به دانشگاه ابلاغ کرده و آئین نامه داخلی این دوره‌ها نیز در دانشگاه تدوین شده است، اظهار کرد:‌ این دوره‌ها ویژه دانش‌آموختگان فوق تخصصی، تخصصی و دکترا PHD در مراکز تحقیقاتی دانشگاه برگزار می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد:‌ در این دوره دانش آموختگان برای انجام پروژه‌های تحقیقاتی با یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه هماهنگ شده و در یکی از مراکز تحقیقاتی دوره‌ها را می‌گذرانند.

 

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد داشتن مدرک دکترای تخصصی PHD یا تخصص و فوق تخصص بالینی و دارا بودن سن حداکثر 45 سال و تائید در شورای پژوهشی را از شرایط پذیرش در دوره‌های پست دکترا برشمرد و تاکید کرد:‌ داشتن حداقل درجه دانشیاری نیز از شرایط انتخاب استاد متخصص و سرپرست به شمار می رود.

 

تفقدی با اشاره به اینکه شرایط برگزاری این دوره ها در پایگاه اطلاع رسانی معاونت پژوهشی دانشگاه درج شده است و راه اندازی این دوره ها پس از تائید در شورای پژوهشی دانشگاه در مراکز تحقیقاتی ایجاد می‌شود، تصریح کرد: تاکنون راه اندازی این دوره در مرکز تحقیقاتی ارتوپدی به تائید رسیده است.

 

وی هدف از راه اندازی این دوره‌ها را گسترش فعالیت‌های تحقیقاتی به شیوه تخصصی و ایجاد فرصت‌های مطالعاتی پژوهشی عنوان کرد.

شنبه  14/02/92    11:34

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.