پرطرفدار‌ترین داروی دنیا قلبتان را خشک می‌کند

سلامانه : سکته قلبی می‌تواند به دنبال استفاده از برخی از مشهور‌ترین داروهای مسکن و ضد التهاب در دنیا در افراد به وجود بیاید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، کار‌شناسان هشدار می‌دهند مصرف بیش از حد داروهای مسکن و ضد درد می‌تواند سبب افزایش ریسک ابتلا به سکته مغزی در افراد شود. 

گفتنی است، داروهای مسکن متداول در دنیا می‌توانند سبب اختلال در ضربان قلب و ایجاد نامنظمی در ریتم ضربان قلب شوند که در ‌‌نهایت می‌تواند سبب سکته‌ مغزی در افراد شود. 

بررسی‌ها نشان می‌دهند، پزشکان هشدار می‌دهند افراد نباید به صورت خودسرانه از مسکن‌ها برای موارد معمولی سردرد، کوفتگی عضلات و یا دیگر ناراحتی‌های مزمن کوچک استفاده نمایند. 

بررسی کار‌شناسان نشان داده است که وجود دوزهای بالایی از مسکن‌ها در خون می‌تواند خطر ابتلا به حملات قلبی، سکته مغزی و نارسایی قلبی را افزایش دهد. 

داروهای مسکن با مسدود کردن ترشح یک آنزیم به نام COX-۲ سبب کاهش درد و التهاب در بدن می‌شوند اما از طرف دیگر سبب بر هم خوردن تنظیم عملکرد قلب در افراد می‌شوند. 

پزشکان با مطالعه بر روی گروهی از داوطلبان که دچار حملات سکتهٔ قلبی و مغزی شده بودند دریافتند که عده فراوانی از آنها در طول عمر خود از مسکن‌ها و ضد درد‌ها به میزان زیاد استفاده می‌کرده‌اند. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.