برداشتن لوزه‌ها عامل اضافه وزن در خردسالان

سلامانه :در یک مطالعه جدید آشکار شد عمل جراحی «تانسیلکتومی» برای برداشتن لوز‌ه‌ها موجب اضافه وزن در کودکان می‌شود.

به گزارش (ایسنا)، به گفته متخصصان اطفال در برخی کودکان انجام عمل جراحی برداشتن لوزه‌ها موجب اضافه وزن می‌شود هرچند این اضافه وزن تنها به خردسالان زیر چهار سال و کودکانی که زیروزن هستند، محدود می‌شود. هر سال در آمریکا حدود 500 هزار کودک تحت عمل جراحی تانسیلکتومی قرار می‌گیرند. همچنین در این مطالعه تیم متخصصان دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد به بررسی 815 کودک که تحت این عمل قرار گرفته بودند پرداختند.

به گفته متخصصان در مجموع وزن این کودکان در مدت زمان 18 ماه پس از جراحی بیش از 6 درصد افزایش یافت و شاخص توده بدنی آنان به طور میانگین 8 درصد بالا رفت.

همچنین بیشترین میزان اضافه وزن در کودکانی مشاهده شده که در زمان عمل جراحی کمتر از چهار سال سن داشته‌اند. علاوه بر این کودکان بالای هشت سال، کمترین اضافه وزن را به دست آوردند و همچنین در کودکانی که پیش از عمل جراحی چاق بودند، اضافه وزنی مشاهده نشد.

به گزارش ایسنا به نقل از هلث دی نیوز، دکتر «میشل روتچایلد» که در این مطالعه شرکت نداشت، گفت:‌ یکی از دلایل اضافه وزن این است که انجام جراحی تانسیلکتومی مشکلات مرتبط با خواب و مصرف مواد خوراکی را در بیماران از بین می‌برد و بدن آنان را در وضعیت مناسب‌تری قرار می‌دهد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.