ورزش و حمام صبحگاهی در اواخر فصل بهار مفید است

سلامانه : یک پژوهشگر طب اسلامی گفت: ورزش و حمام صبحگاهی در اواخر فصل بهار بسیار مفید است.همچنین، مصرف غذاهای شور و گوشت‌های سنگین مانند کله پاچه حیوانات و گوشت گاو و گوساله نهی شده است.
 یوسف اصغری در گفت‌و‌گو با تسنیم، درباره تدابیر اواخر ماه فروردین تا اواخر ماه اردیبهشت اظهار داشت:  طبق تقویم رومی ماه نیسان تقریباً از اواخر فروردین آغاز و تا اواخر اردیبهشت ماه ادامه داد که در این زمان هوا رو به گرمی پیش می‌رود.
به گفته وی در این ماه بادهای شرقی بیشتر می‌وزد و طبق روایتی؛ افراد اگر خواستند کباب و غذای گوشتی مصرف کنند، با کمی سرکه مخلوط کنند و گوشت شکار را هم فرموده‌اند خوب و مناسب است. همچنین، ماساژ با روغن‌ها در این ماه فواید زیاد برای بدن دارد.
این کارشناس سطح عالی حوزه و پژوهشگر طب اسلامی درباره آب خوردن در این ماه افزود: آب خوردن در حالت ناشتا در این ماه خوب نیست و بوئیدن چیزهای طیب و خوش بُو مانند گل‌ها، بسیار مفید است. چرا که در این فصل گل‌ها رویش پیدا می‌کنند.
اصغری عنوان کرد: در آخرین ماه فصل بهار ماه که 31 روز است، در روایت‌ها آمده در این ماه بادها صاف می‌شوند و یک مقداری از آن هیجان جهان که همان وارد شدن به فصل بهار است، کاهش پیدا می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: گرما در اواخر بهار بیشتر می‌شود، بنابراین مصرف غذاهای شور و گوشت‌های سنگین مانند کله و پاچه حیوانات و گوشت گاو و گوساله نهی شده است. همچنین، ماست نیز بیش از حد مصرف نشود و صبح‌ها یک مقداری ورزش کنند و حمام رفتن صبح در این ماه‌ مناسب است. در این فصل یعنی تقریباً آخر فصل بهار در خردادماه ذکر شده که حمام صبحگاهی مناسب و مفید است.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.