بی‌اشتهایی بی‌دلیل در کودکان را جدی بگیرید

بی‌اشتهایی بی‌دلیل در کودکان را جدی بگیرید

دبیرعلمی بیست و یکمین کنگره سالانه جراحان کودکان بر لزوم جدی گرفتن هر نوع بی‌اشتهایی، تب و استفراغ بی‌دلیل در کودکان توسط والدین تاکید کرد.

 

دکتر جواد نصیری، فوق تخصص جراحی کودکان و نوزادان در حاشیه برگزاری بیست و یکمین کنگره سالانه جراحان کودکان در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت ایسنا، عفونت‌های ادراری را از جمله بیماری‌های شایع کودکان عنوان کرد و گفت: مادران باید هر نوع بی‌اشتهایی بی‌دلیل، تب و استفراغ را در کودکان جدی بگیرند. این موضوع بویژه باید در کودکان 2 – 3 ماهه و به ویژه در دختر بچه‌ها جدی گرفته شود.

 

وی افزود: در بی‌اشتهایی، تب و استفراغ یکی از مواردی که ابتدا مورد بررسی قرار می‌گیرد، ادرار است و باید مطمئن شویم که کودک عفونت ادراری نداشته باشد. به این منظور باید آزمایش‌های و بررسی‌های لازم صورت گیرد.

 

نصیری ادامه داد: در صورت بروز عفونت ادراری باید سریع درمان آغاز شود و پس از مشخص شدن نتایج آزمایش‌ها، بر اساس نتایج به دست آمده می‌توان آنتی بیوتیک تجویزی را تغییر داد. معمولا با تجویز دارو در این کودکان از بروز عوارض کلیوی جلوگیری می‌شود. به همین جهت باید موارد مربوط به این کودکان پس از درمان نیز پیگیری شود.

 

دبیر علمی بیست و یکمین کنگره سالانه جراحان کودکان افزود: درصد زیادی از ریفلاکس‌های کودکان به ویژه درجات پایین ریفلاکس، با افزایش سن کودک بهبود می‌یابد. اگر پس از 4 – 5 سالگی به ویژه در دختر بچه‌ها بیماری هنوز با ریفلاکس مراجعه کند باید در مورد وی اقدام خاص درمانی یعنی جراحی صورت گیرد.

 

وی همچنین با اشاره به برگزاری بیست و یکمین کنگره سالانه جراحان کودکان گفت: برای شرکت کنندگان در این کنگره 20 تا 25 امتیاز بازآموزی در نظر گرفته شده که سخنرانان کنگره نیز از امتیاز جداگانه‌ای برخوردار خواهند شد.

دوشنبه  16/02/92    10:44

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.