مبتلایان به ایدز چه بخورند و چه نخورند؟

مبتلایان به ایدز چه بخورند و چه نخورند؟

سلامانه :اگر شما مبتلا به ویروس اچ آی وی ایدز هستید و به گوشتان خورده که برخی رژیم ها در کنترل و یا درمان این بیماری موثر هستند، باید بدانید که شما هم ناچارید همان غذاهای سالمی را مصرف کنید که برای هر کس مصرف آنها ضروری است. 

 

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، پس نیاز تغذیه ای خاصی برای مبتلایان به ایدز وجود ندارد. با این حال یک رژیم غذایی مناسب کمک خواهد کرد که شما احساس بهتری داشته باشید و از برخی از عوارض این بیماری دیرتر نمود پیدا کند. 


بسیاری از میوه ها و سبزیجات ( 5 تا 6 وعده در روز ) را مصرف کنید.


غلات کامل و فیبرها را فراموش نکنید.


پروتئین بدون چربی، مانند ماهی، مرغ ، لوبیا، حبوبات، و فراورده های لبنی کم چرب را انتخاب کنید.


چربی های سالم ، در وعده متوسط ، مثل روغن زیتون و آجیل را انتخاب کنید.


قند، شیرینی ها و چربی های اشباع شده را محدود کنید .


رژیم های غذایی شدید که در آن گروه های مواد غذایی کلا قطع می شود و یا توصیه مصرف دوزهای زیادی از ویتامین ها یا مکمل ممکن است خطرناک باشد.


در واقع غذا خوردن را باید برای سلامت عمومی خود در نظر بگیرید نه فقط به خاطر بیماری ایدز. 


افراد مبتلا به HIV ممکن است در معرض خطر بیشتری برای بیماری های قلبی، سرطان ، پوکی استخوان، و ... است، اما یک رژیم غذایی مناسب به طور کلی می تواند به جلوگیری از آنها کمک کند.


بیماران مبتلا به ایدز باید در نظر داشته باشند که با هر گونه از دست دادن اشتها، تهوع یا کاهش وزن ناخواسته باید حتما به پزشک مراجعه کنند.


یکی دیگر از تغییرات رایج در بدن مبتلایان، دیستروفی چربی ( سندرم توزیع چربی ) که می تواند تغییر شکل بدن و افزایش سطح کلسترول خون را به همراه داشته باشد. بهبود در رژیم غذایی مسلما می تواند این عوارض را به تاخیر بیندازد.


محدود کردن شیرینی، نوشابه، و مواد غذایی با قند اضافه شده از جمله پروتئین ها، کربوهیدرات ها باید از برنامه غذایی این بیماران به تدریج حذف شود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.