برای درمان این کودکان هرچه سریع‌تر اقدام کنید

سلامانه : حلزون دستگاهی است که در گوش داخلی کار گذاشته می‌شود تا افرادی که ناشنوای کامل هستند خصوصا کودکان، توانایی شنیدن را پیدا کنند.

سامان خرمی‌نژاد متخصص گوش حلق بینی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: برای کسانی که دچار مشکلات شنوایی می‌باشند راه‌هایی وجود دارد تا بتوان جلوی پیشرفت این مشکل را گرفت. 

وی افزود: برای کمک به بیماران انواع سمعک‌های پشت گوشی، داخل گوشی، داخل کانال و نیز سمعک‌های کاشتنی که با عمل جراحی داخل گوش کار گذاشته می‌شوند، وجود دارد. 

وی ادامه داد: حلزون دستگاهی است که در گوش داخلی کار گذاشته می‌شود تا افرادی که ناشنوای کامل هستند مخصوصا کودکان توانایی شنیدن را پیدا کنند. 

وی اضافه کرد: این عمل جراحی برای کسانی که دچار ضعف شنوایی هستند نیز قابل انجام است اما از آنجا که هزینه‌ی عمل بالاست برای ناشنوایان توصیه می‌شود. 

وی بیان کرد: در گذشته این جراحی تنهای بر روی افراد بالای دو سال صورت می‌گرفته اما جدیدا بر روی افراد زیر دوسال نیز این عمل انجام شده و نتایج خوبی داشته است. 

وی اظهار داشت: هرچه این وسیله در سن کمتری کار گذاشته شود مفیدتر است چرا که سیستم مرکزی فرد تکامل پیدا کرده و سلول‌های عصبی تخصص نیافته را تخصصی می‌کند تا بتوانند پیغام‌های صوتی را منتقل کنند. 

وی اشاره کرد: استفاده از این وسایل منجر به ترمیم سیستم شنوایی فرد نمی‌شود اما کمک می‌کند که سیستم شنوایی در وی تنبل نشده و نقص بیشتری پیدا نکند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.