وقتی دهانشویه‌ها سرطان زا می‌شوند

سلامانه : افرادی که برای حفظ سلامت دهان و دندان خود بیش از حد وسواسی هستند یک سرطان بسیار خطرناک را به خود نزدیک می کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ دانشمندان هشدار می‌دهند، استفاده از دهانشویه می توانند در درازمدت منجر به سرطان دهان در افراد شود.

گفتنی است، پزشکان استفاده بیش از حد دهانشویه‌ها در طول روز به ویژه بیشتر از 3 بار در روز را یکی از عوامل خطرساز به جهت ابتلای افراد به "سرطان دهان" معرفی کرده‌اند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، پزشکان توصیه می‌کنند افراد تا حد امکان از مسواک و نخ دهان و یا دهانشویه‌های طبیعی مانند آب نمک برای تمیزی دندان‌های خود استفاده نمایند و کمتر به سراغ دهانشویه‌هایی صنعتی بروند.

دانشمندان  اعتقاد دارند، استفاده از دهانشویه‌های حاوی الکل به میزان زیاد سبب افزایش جذب مواد سرطان‌زا به داخل دهان می‌شود.

دانشمندان این نتایج را با بررسی بر روی 1962 فرد مبتلا به سرطان دهان و 1993 فرد سالم و بررسی عادات مسواک زدن و حفظ سلامت دهان و دندان آنها بدست آورده‌اند.

پزشکان با مطالعه بر روی مبتلایان به سرطان دهان دریافته‌اند افراد دارای دندان مصنوعی و یا افرادی که به طور مداوم دچار خونریزی لثه هستند بیشتر در معرض ابتلا به سرطان دهان قرار دارند.

در کنار مصرف بیش از حد دهانشویه، استفاده از "سیگار" نیز می تواند افراد را مستعد ابتلا به سرطان دهان گرداند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.