چگونه بعد از طلاق به زندگی بازگردیم؟

چگونه بعد از طلاق به زندگی بازگردیم؟

سلامانه :دلیل نا امید و بی انگیزه شدن افراد پس از متارکه کردن علل گوناگونی دارد. دکتر میشل اومارا، روان شناس و متخصص روابط عمومی می گوید:" وقتی به خاطرات خوش زندگی مشترک می اندیشید، هنگام متارکه کردن نیز آنها را با احساس ناخوشایند لمس خواهید کرد." 


به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از انجمن روانشناسی آمریکا، او معتقد است بروز احساسات در عشق ورزی و جدایی جنبه بیولوژیک دارد. 


او می افزاید:" ذهن و بدن شما، پس از جدایی تغییرات هورمونی و شیمیایی شدیدی می کند. " 


بهتر است پیش از آن که خود را در غم و اندوه غرق کنید، توصیه های پنج گانه دکتر اومارا را بخوانید و عمل کنید. 


تماس با همسر را به طور کامل قطع کنید
ممکن است غیر ممکن به نظر برسد، اما تنها درمان حقیقی و موثر ناراحتی ها قطع ارتباط کامل با همسر سابق است. نتیجه اسکن مغز، آزمایش خون و تحقیقات متعدد نشان داده، وقتی با کسی که دوست دارید حرف می زنید یا چهره اش را می بینید، تمایل تان به او به شدت افزایش می یابد. بهترین راه، قطع 30 تا 90 روزه ارتباط همه جانبه با همسر سابق است. 


عدم حضور در شبکه های اجتماعی، با دوستان گردش کنید
حضور در شبکه های اجتماعی، یعنی دیدار با همسر سابق. سعی کنید مدتی فیس بوک و ... را مدتی طولانی تعطیل کنید. با دوستان به گردش و تفریح بپردازید. 


مراقب اضطراب باشید
پس از متارکه کردن از خود می پرسید " حالا چی؟ " رسیدن به این نقطه و طرح این پرسش اضطراب آور است. اضطراب را نمی توان از بین برد، بهترین راه کنترل آن است. وقتی افکار منفی به ذهن تان خطور می کنند، باید آنها را جایگزین افکار خوب و قابل باور کنید. 


عادات قدیمی را از سر بگیرید
پس از متارکه کردن، عادات خوب گذشته را از سر بگیرید. صبح ها بدوید، در کلاس های تفریحی، هنری و ... ثبت نام کنید. با دوستان به مسافرت بروید و ... 


دوباره جان بگیرید
باید برای برقراری ارتباط جدید صبر کنید تا به خود واقعی تان بازگردید. 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۱ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.