انحراف ستون فقرات در دختران شایع‌تر از پسران است

یک متخصص ارتوپدی با بیان این كه شیوع انحراف ستون فقرات در دختران شایع‌تراز پسران است، گفت: انحراف ستون فقرات، خمیدگی بدون درد ستون فقرات است که گاهی حالت پیشرونده داشته و باعث تغییر شکل قفسه سینه و پشت می‌شود.

سهیل همدانچی درگفت وگو با ایسنا ، با بیان اینکه عارضه انحراف ستون فقرات می‌تواند مهره‌های کمری ستون فقرات را درگیر سازد، اظهار کرد: معمولا شایع‌ترین زمان پیشرفت بیماری در دوران بلوغ شروع شده و با پایان این دوره یعنی در سنین 18 تا 20 سالگی شدت بیماری نیز پایان می‌یابد.

همدانچی با اشاره به موارد درمان این بیماری، گفت: در صورتی که انحراف ستون فقرات از نوع مادرزادی باشد باید از بدو تولد مورد توجه قرارگیرد و درمان‌های مختلف بر روی شخص مبتلا به این بیماری انجام شود از جمله این درمان‌ها نیز می‌توان به گچ گیری در جهت اصلاح بدشکلی در کاهش میزان خمیدگی و در مراحل بعدی اعمال جراحی در جهت اصلاح یا جلوگیری از پیشرفت این بیماری اشاره کرد.

وی ادامه داد: بیماری انحراف ستون فقرات فشار بر روی عناصر حیاتی قلب و ریه، آرتروز در ستون مهره‌ها، اعصاب خروجی بین مهره‌ها و بدمحوری لگن که در این ناحیه باعث کوتاهی یکی از پاها نیز می‌شود را در پی دارد.

این متخصص ارتوپدی خاطرنشان کرد: اگر درجه این بیماری از 40 کمتر باشد کمربندها یا ژاکت‌های تنه‌ای مخصوص (بریس) برای کنترل پیشرفت بیش از اندازه خمیدگی در ناحیه ستون فقرات موثر است گذشته از آن نیز در این گونه موارد، ورزش معروف به ویلیامز نیز تاثیرگذار خواهد بود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.